Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Şerefli: 28 Şubat darbesinin izleri silinmeli

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Şerefli: 28 Şubat darbesinin izleri silinmeli

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, 28 Şubat postmodern darbe girişiminin 25’inci yılı dolayısıyla açıklama yaptı.

A+A-

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, , darbenin toplumları ve ülkeleri kontrol altında tutmak için geliştirilen emperyalist bir mekanizmanın olduğunu söyledi.

Eğitim Bir-Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, 28 Şubat postmodern darbe girişiminin 25’inci yılı dolayısıyla açıklama yaptı.

Şube Başkanı Şerefli, “28 Şubat, emperyalist düzenek olma vasfını bütün yönleri ve yöntemleriyle ortaya koyması, baskı, dayatma, zulüm bağlamında sınır tanımaması yönüyle ‘postmodern darbe' olarak tanımlanması gibi özellikleriyle önceki darbelerden farklıdır. 25 yıl önce yapılan, insan hakları, düşünce ve demokrasi tarihimizde bir kara leke olarak anılan/anılacak olan bu darbeyle, ülkenin maddi ve manevi kaynaklarının yok edilerek milletin dize getirilmesi amaçlanmış; hayatın her alanında, ancak kaba sömürgecilerin işgalinde yaşanacak zulüm ve baskı düzeni egemen kılınmıştır. 28 Şubatçı ihanet şebekesi, asker, yargı, siyaset, medya, iş çevreleri ve kimi sözde sivil toplum kuruluşlarındaki iş birlikçileri ile bir dizi yasa dışı ve gayrimeşru uygulamayı zorbaca dayattılar. O gün milletimizin bin yıl boyunca tarihe ve nesiller boyu ruhumuza kök salmış yerli ve millî değerlerine açıktan savaş açılmıştır. Darbenin, siyasal iktidarın ülkeyi her alanda düzlüğe çıkarmaya başladığı bir dönemde tezgâhlanması çok manidardır. O dönemde ikna odaları kuranları, üniversite kapılarına turnike koyduranları, başörtülü kızlarımıza şiddet uygulayanları, cuntanın yanında ve emrinde hazır olda durup millî iradeye, demokrasiye ve hürriyete yönelik taciz suçlarına ortak olanları unutmadık, unutmayacağız, unutturmayacağız. Bugünden geçmişe bakıldığında, ‘bin yıl süreceği' iddiasıyla millete namlu doğrultan cuntacıların milletin verdiği imkânları istismar ederek elde ettikleri kirli güç ve bu kirle inşa ettikleri kibir kuleleri; milletin ortaya koyduğu emsalsiz direnç ve Anadolu'yu medeniyet coğrafyasının umudu hâline getiren kadim bilinçle bizzat millet tarafından yerle yeksan edildi. Sendika olarak, millet iradesini yok sayan her türlü girişimi bir kez daha kınıyoruz. Ülkemizi dün 28 Şubat'ın yerli yabancı şer ortaklarına, onların karanlık emellerine asla teslim etmedik, bugün de yarın da teslim etmeyeceğiz” dedi.

Yozgat Hakimiyet