Doğankent Belediyesi’nde 3 yıllık toplu iş sözleşmesi sevinci

Doğankent Belediyesi’nde 3 yıllık toplu iş sözleşmesi sevinci

Hizmet İş Sendikası ile Doğankent Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında 3 yıllık toplu iş sözleşmesi imzalandı.

A+A-

Hizmet İş Sendikası ile Doğankent Belediyesi Personel Limited Şirketi arasında 3 yıllık  toplu iş sözleşmesi imzalandı.

İmzalanan toplu iş sözleşmesi ile işçi ücretlerine sosyal haklar hariç birinci yıl  yüzde 20,  ikinci yıl yüzde 12, üçüncü yıl yüzde 12 zam yapıldı.

Doğankent Belediye Başkanı Doğan Sungur, toplu iş sözleşmesinin hayırlı ve uğurlu olması dileklerinde bulunarak, “Belediyemiz çalışanları bizim evlatlarımız. Çalışanlarımız için her zaman maddi manevi elimizden ne geliyorsa onu yaptık, yapmaya çalıştık. Gönül ister diki daha fazla verelim. Çalışanlarımızın sevinci bizim mutluğumuzdur.  Çalışanlarımıza ne kadar fazla verir, ekonomik yönden rahatlatırsak, ilimizden göçü önlemiş oluruz.  İmzalan toplu iş sözleşmesi, Doğankent Belediyemize ve tüm çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun.”dedi.

Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız’da Doğankent Belediyesinde sendikası üyesi kadrolu işçiler için birçok sözleşme imzaladıklarını hatırlatarak, şunları ifade etti:   “Doğankent Belediyesi Personel Limited Şirketinde imzaladığımız ilk toplu iş sözleşmesi.   Doğankent Belediye Başkanımız Doğan Sungur’un, emekçi kardeşlerimizin düşük ücrete çalışmasına gönlü razı olmamıştır. Dün olduğu gibi bugünde her zaman çalışan emekçi kardeşlerimizin yanında olmuş, alın teri ve emeğin üzerinde hiçbir zaman pazarlık yapmayarak gereken ne ise onu yapmıştır.  Doğankent Belediye Başkanımız Doğan Sungur’a sendikamız şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum.  Hiçbir belediye şirketinde asgari ücretle çalışan tek bir emekçi kardeşimiz kalmayana kadar mücadelemiz devam edecektir. İmzalanan toplu iş sözleşmesi Sendikamıza, Doğankent Belediyesine ve gece gündüz demeden çalışan tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.