Diyanet’in üst düzey ismi Yozgat’ta! Kentte büyük ilgi gösterildi

Diyanet’in üst düzey ismi Yozgat’ta! Kentte büyük ilgi gösterildi

Yozgat'ta Mevlidi Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftülüğü tarafından düzenlenen konferansa, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut konuşmacı olarak katıldı.

A+A-

Yozgat'ta Mevlidi Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası etkinlikleri kapsamında İl Müftülüğü tarafından düzenlenen konferansa, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut konuşmacı olarak katıldı. Konferansın teması "Peygamberimiz, İman ve İstikamet" olarak belirlendi.

Yozgat Valiliği Konferans Salonu'nda gerçekleşen programa Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut, bayan Din Görevlileri, üniversite öğrencileri ve Yozgatlı kadınlar da katıldı.

kadinlara-yonelik-konferans-01.jpg

Programın başlangıcında Kur'an-ı Kerim tilaveti yapıldı ve İl Müftüsü Ali Gülden açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Ardından, 2023 yılı Mevlidi Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın tanıtımını içeren bir sinevizyon gösterisi sunuldu.

Vali Özkan konuşmasında, "İl Müftülüğümüzün düzenlediği konferansın dini ve insani açıdan istikametimize katkı sunmasını umuyor, Mevlidi Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftasını kutluyorum" dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Sedide Akbulut ise konuşmasında Peygamberimiz'in (SAV) "Muhammed-ül Emin" olarak bilindiğini ve imanın kalpte olması gerektiğini vurguladı. İmanın büyük bir iddia olduğunu ve bunun ispatının istikamet olduğunu belirterek, Cenab-ı Allah'ın iman edenleri sırat-ı müstakimde tutacağına dair vaadinin altını çizdi. Akbulut, Mevlidi Nebi ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın hayırlara vesile olmasını diledi.

kadinlara-yonelik-konferans-03.jpg

Program sonrasında Genel Müdür Akbulut, Bilal Şahin Hafızlık Kur'an Kursu, Naciye Afet Şahin 4-6 Yaş Kur'an Kursu ve Bölge Yatılı Kız Kur'an Kurslarını ziyaret ederek öğrenci ve öğreticilerle sohbet etti ve tavsiyelerde bulundu. Yozgat'tan ayrılmadan önce tarihi Çapanoğlu Büyük Camii'ni ziyaret eden Akbulut, cami hakkında bilgi aldı ve yapılan hizmetler için İl Müftüsü Ali Gülden'e teşekkür etti.

Konferans öncesi İl Müftüsü Ali Gülden'i ziyaret eden Sedide Akbulut, daha sonra Yozgat'ın önde gelen hayırsever iş insanlarından Bilal Şahin'i de ziyaret etti. Bu etkinliklerle Mevlidi Nebi Haftası ve Camiler ve Din Görevlileri Haftası Yozgat'ta coşkuyla kutlandı.

Yeniufuk

 

İlgili Haberler