Diyanet-Sen Yozgat'ta istişare toplantısı düzenledi

Diyanet-Sen Yozgat'ta istişare toplantısı düzenledi

Toplu sözleşme kazanımlarını aktaran Genel Başkan Güldemir, sendikal çalışmalar üzerine istişarelerde bulundu.

A+A-

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Akdağmadeni’ni ziyaret ederek, Sendika üyeleriyle bir araya geldi. Toplu sözleşme kazanımlarını aktaran Güldemir, sendikal çalışmalar üzerine istişarelerde bulundu.

Diyanet ve Vakıf çalışanlarının mali, sosyal, özlük haklarını korumak ve geliştirmek, amacıyla çıktıkları yolculukta birçok engelle karşılaştıklarını, sıkıntılar yaşadıkları belirten Güldemir, Diyanet-Sen yolları da engelleri de bir aşıyor” dedi.

Akdağmadeni’nde bir lokantada gerçekleştirilen istişare toplantısına Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, şube yönetim kurulu üyeleri ve Diyanet-Sen üyeleri katıldı.

Teşkilat ziyaretleri kapsamında ziyaret gerçekleştiren Güldemir, İstişare Toplantısı’nda üyelere hitap etti. Geçmişten günümüze gerçekleştirilen toplu sözleşmeler içinde en kapsayıcı toplu sözleşmenin 6. Dönem Toplu Sözleşme olduğunun altını çizen Güldemir, “Din görevlileri adına daha çok kazanım üretmek adına gece gündüz demeden 6. Dönem Toplu Sözleşme sürecine hazırlandık. Gerek masada gerek sahada var gücümüzle bir mücadele verdik. Masada görüşülemez denen konuları görüştük ve olumlu yönde mutabakat sağladık. Bu toplu sözleşmeyi yeni kazanımlar adına diğer toplu sözleşmelerden önde görüyorum” diye konuştu.

Hem genel kazanımların hem de hizmet kolu kazanımlarının üyelere anlatılmasının oldukça önemli olduğunu belirten Güldemir “Bu kazanımların anlaşılmasıyla Memur-Sen’in toplu sözleşmedeki başarısının da ortaya çıktığını ve bu kazanımların Ağustos ayından bu yana Memur-Sen’in ve bağlı sendikaların üye sayılarına da yansıdığını söyledi.

Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, “Biz yetki ile yetinmeyecek kadar büyük idealleri olan bir sendikayız. Biz yapabileceğimizin en iyisini yapma derdindeyiz. Yapacaklarımız hiç bitmiyor çünkü her geçen gün daha büyük hedeflerle ileriye gitmek istiyoruz. Hep daha iyisinin hep daha neler yapabilirimin peşinde olacağız” dedi.

Genel Başkan Güldemir İstişare toplantısında çalışma hayatı ve sendikal gündem üzerine istişarelerde bulunarak sendikal faaliyetler hakkında bilgiler aldı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.