Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Berker: Hadsizliğin hesabı sorulmalı

Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Berker: Hadsizliğin hesabı sorulmalı

Diyanet-Sen Yozgat Şube Başkanı Hamza Berker, Ordu’da yeni yapılan stadyum açılışında yaşanan skandalı değerlendirerek, Stadyum açılışında yüce kitabımıza yapılan hadsizliğin hesabının sorulması gerektiğini söyledi.

A+A-

Diyanet-Sen Şube Başkanı Hamza Berker, Stadyum açılışında yüce kitabımıza yapılan hadsizliğin hesabının sorulması gerektiğini söyledi.

Diyanet-Sen Şube Başkanı Hamza Berker, Ordu’da yeni yapılan stadyum açılışında Kur’an-ı Kerim sayfalarından konfeti yapılmasını şiddetle kınadığını belirterek “Sorumlular derhal bulunup bu hadsizliğin hesabı sorulmalıdır” dedi.

Şube Başkanı Berker, Ordu’da yeni yapılan stadyum açılışında yaşanan skandalı değerlendirdi. Şube Başkanı Berker, “Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yapılan bu saygısızlığın hiçbir izahı yoktur. Sevgi ve kardeşliğin en güzel örneklerinin yer aldığı yüce kitabımızın konfeti yapılarak yerlere saçılması saygısızlığın hadsizliğin son sınırıdır. Ülkemizdeki kardeşlik ortamını birlik ve beraberliği bozmak isteyenlerin bu oyununa gelmeden gerekli incelemeler yapılarak sorumlular en ağır şekilde cezalandırılmadır. Hem yüce kitabımıza yapılan bu hakaret hem de birlik ve beraberliğimize yapılan bu sabotaj cezasız kalmamalıdır” dedi.

Emniyet güçlerinin ve Ordu Valiliğinin konuyla ilgili derhal soruşturma başlatmasını sevindirici bulduğunu belirten Şube Başkanı Berker, “Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’e yapılan bu skandal hakaret karşısında Emniyet güçlerimizin ve devlet yetkililerimizin gerekeni yapacağından hiç kuşkumuz yoktur. Vatandaşlarımızın sağduyularını koruyarak aklı selimle hareket etmeleri gerekmektedir. Birlik ve beraberliğimizi kardeşliğimizi bozmak isteyenlerin oyununa gelmeden hadsizlerin oyununu bozmalıyız” ifadelerine yer verdi.

Yozgat Hakimiyet