Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir Yozgat'a geldi

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir Yozgat'a geldi

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Yozgat şube yönetimini ziyaret ederek, yapılan çalışmalar ve önümüzdeki dönem yapılabilecekler konusunda istişarede bulundu.

A+A-

Diyanet-Sen Şube Başkanı Hamza Berker, Yozgat ile ilgili kısa bir bilgi verdikten sonra sendikal faaliyetlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Ali Güldemir, Yozgat’ta Diyanet-Sen üyeleri ile bir araya geldi. Güldemir, 6. Dönem toplu sözleşme kazanımları konusunda üyelere bilgi verdi.Güldemir, Diyanet-Sen’in sendikacılığa yeni bir ufuk kazandırdığını belirtti.

Diyanet-Sen Genel Başkanı Güldemir, 6. Dönem Toplu Sözleşmede hem genel hem de hizmet kolu kazanımları açısından önemli kazanımlara imza atıldığına değinerek, “Toplu sözleşme sürecinde masada, şimdi de tüm kadrolarımızla sahada teşkilat çalışmalarımıza devam ediyor, toplu sözleşme kazanımlarımızı anlatıyoruz” dedi.

Toplantıda Ağustos ayında gerçekleştirilen 6. Dönem toplu sözleşme sürecini de değerlendiren Güldemir, “Gerek maaş ve ücretlerde gerekse hizmet kolumuzu ilgilendiren hususlarda bu toplu sözleşme kazanımlarla neticelenen başarılı bir süreçti. Kamu görevlilerinin maaş ve ücretlerine 2022 ve 2023 yılları için toplam yüzde 29 zam yapılırken sendikalı kamu görevlilerine verilen toplu sözleşme ikramiyesi 2022 yılı için 400, 2023 yılı için 489 TL olarak belirlendi. Sözleşmeli kardeşlerimizin kadro problemi inşallah 2022 yılında son bulacak. 3600 ek gösterge de 2022’de sonuçlanacak konular arasında yer alıyor. Ek ödemelerde artışlar, Ramazan ayına özel fazla çalışma ücreti, vaizlere genel tatil günlerinde de fazla çalışma ücreti ödenmesi, Kuran Kursu Öğreticilerinin kayıt döneminde ek ders ücreti alması, imam hatip ve kayyımların fazla çalışma ücretlerine yüzde 25 zam yapılması, murakıpların tazminat oranlarının yüzde 50 artırılması vs kazanımlar hizmet kolu çalışanlarımız adına güzel kazanımlardır.” İfadelerine yer verdi.

Hem genel kazanımların hem de hizmet kolu kazanımlarının üyelere anlatılmasının oldukça önemli olduğunu belirten Güldemir, bu kazanımların anlaşılmasıyla Memur-Sen’in toplu sözleşmedeki başarısının da ortaya çıktığını ve bu kazanımların Ağustos ayından bu yana Memur-Sen’in ve bağlı sendikaların üye sayılarına da yansıdığını söyledi.

Yozgat Hakimiyet