Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bismil İlçe Müftülüğünün açılışını yaptı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Bismil İlçe Müftülüğünün açılışını yaptı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, içerisinde 4-6 yaş Kur'an kursu, kitap kafe ile konferans salonun da bulunduğu Bismil İlçe Müftülüğünün hizmet binasının açılışını yaptı.

A+A-

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, içerisinde 4-6 yaş Kur'an kursu, kitap kafe ile konferans salonun da bulunduğu Bismil İlçe Müftülüğünün hizmet binasının açılışını yaptı.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Bismil İlçe Müftülüğü Hizmet Binasının resmi açılışını yaptı.

İçerisinde 4-6 yaş Kur'an kursu, kitap kafe ile konferans salonun da bulunduğu hizmet binasının açılışında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, “Bizim her müftülüğümüz o şehrin manevi rehberidir. O şehirde din-i Mübin’i İslam adına yapılan hizmetlerin rehberliğini yapıyor.” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığının yürüttüğü, ‘Gençliğe Değer’ projesini kapsamında her bir din görevlisinin 10 gençle ilgilendiğini aktaran Başkan Erbaş, “Gençlerimize sahip çıkmazsak onlara sahip çıkan batıl çok düşünce var. Bunun için 4-6 yaş grubu Kur’an Kurslarına çok önem veriyoruz. Beş ilimizle başladık, şu an 81 ilimizin tamamında 4-6 yaş sınıfı Kur’an kurslarımız var. Çocuklarımıza değerler eğitimi veriyoruz. Rabbimizi öğretiyoruz. Peygamberimizi sevdiriyor. Kur'an sevgisini onların o küçücük kalplerine yerleştirmeye çalışıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Erbaş, insanların 7 yaşına kadar şahsiyetlerinin önemli kısmının oluştuğunu dile getirerek, “Biz istiyoruz ki, insanımızın karakter yapısının oluşmasında alnı secdeye gelen, belli rükûa eğilen, kıyama duran insanların rolü olsun.” ifadelerini kullandı.

Başkan Erbaş hizmet binasının yapımında emeği geçenlere teşekkür etti.

Programda, Bismil’de yapılan camilere destek olan hayırseverlere teşekkür belgesi verildi.

Başkan Erbaş ve protokol üyeleri kurdela kesimini yaparak müftülük hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

Başkan Erbaş, açılışın ardından açılışını yaptığı müftülük hizmet binasının konferans salonunda Bismil’de bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir toplantı yaptı.

Programlara, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti milletvekili Mehdi Eker, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Bilgin ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Akif Pusmaz, Din İşleri Yüksek Kurulu Üyesi Mustafa Irmaklı ve Diyarbakır Müftüsü Yavuz Selim Karabayır da katıldı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.