Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen Yozgat'ta konferans verdi

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen Yozgat'ta konferans verdi

Diyanet işleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen tarafından “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” konulu konferans verildi.

A+A-

Diyanet işleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan İşliyen tarafından “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” konulu konferans verildi.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema ve Kültür Merkezinde düzenlenen konferans Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Konferans öncesi bir konuşma yapan Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden; bu yıl Cami ve Din Görevlileri Haftası temasının “vefa” olarak belirlendiğini söyledi.

Müftü Gülden, “Aslında içinden geçtiğimiz süreçle de örtüşen bir tema oldu. Bundan 1 buçuk yılı aşkın bir süre önce şuanda ağızlarınızda bulunan maskelerden de anlaşıldığı üzere bir virüs sürecinde hep beraber imtihan olduk. Bu imtihanın başlangıç sürecinde devletimiz ‘Vefa’ ismiyle ekipler oluşturdu ve bu ekiplerde din görevlisi arkadaşlarımız, Kur-an Kursu öğreticisi hanımefendiler çok aktif rol aldılar. Devletimizin her kademedeki hizmetlerine destek oldular. Görevimiz dışında devletimize, halkımıza vefamızı göstermesi bakımından bu çok önemliydi. Halende filyasyon ekiplerinde aynı destek ve katkıyı sürdüren, kademeli olarak değişim olarak din işleri üreten arkadaşlarımız aramızda. Bilvesile devletimize, toplumumuza karşı sunduğumuz bu kesintisiz vefamızı yeri gelmişken teşekkürle, tebrikle anar. Sizler adına davetimize icabet edip Ankara’dan aramıza teşvik buyuran sayın diyanet İşleri Başkan Yardımcımıza bizlere hitap etme lütfunda bulunmak üzere aramıza gelmiş olmasında dolayı da kendisine hoş geldiniz der, saygılarımı sunarım. Esasen bugün hocamızı dinleyeceğiz. Hocamızın bize hem kurumsal anlamda hem yürüttüğümüz vazifeler anlamında nasihatlerini, tavsiyelerini alacak inşallah sahadaki hizmetlerimizi o çerçevede hep beraber devam ettireceğiz.”diye konuştu.

Daha sonra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşleyen, din görevlilerin yaşadığı sıkıntılara değinerek tüm zorluklara rağmen vazifelerini en güzel şekilde yaptıklarını ifade etti.

İşliyen, Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları olarak, her zaman aynı azim ve kararlılıkla bütün insanlara ulaşmak ve onları sahipsiz bırakmamak gerektiğini belirtti.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen, ‘Camiler ve Din Görevlileri Haftası’nda her yıl bir temayı ele alındığına değinerek, “Bu seneki temayı, zor zamanlarda vefakâr çalışmalarıyla toplumun takdirini kazanan din görevlilerimize ithâfen “Cami, Din Görevlileri ve Vefa” olarak belirlendiğini ifade etti.
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşleyen, “Özellikle son iki yıldır sadece ülkemizin değil, bütün dünyayı kasıp kavuran salgın hastalık esnasında ülkemiz genelinde 43 bin arkadaşımızın katılmış olduğu Vefa Destek Ekipleriyle evine ekmek alamayanın evine ekmek götüren, ilacını alamayanın evine ilacını yetiştiren, hastaneye gidemeyine arabasıyla hastaneye götüren, halini soran, telefon rehberine kaydettiği cemaatini düzenli aralıklarla arayıp da ihtiyacı olup olmadığını tespit etmeye çalışan, çocuklarının olmadığı yerlerde evladı gibi yaşlıların yanında olan, camisinin bir bölümünü sosyal market haline getirip fakirin yetimin yoksulun yanında yer alan almaya çalışan bütün arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Rabbim emeklerinizin karşılığını irşad eylesin” dedi. 

Yeniufuk