Diva Sen Genel Başkan Yardımcısı Taşçı: Biran önce kadroluya geçmeli

Diva Sen Genel Başkan Yardımcısı Taşçı: Biran önce kadroluya geçmeli

Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Şube Başkanı Osman Taşçı, camilerde sözleşmeli görev yapan din görevlilerinin biran önce kadrolu statüye geçirilmeleri gerektiğini söyledi.

A+A-

Diva-Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Şube Başkanı Osman Taşçı, camilerde sözleşmeli görev yapan din görevlilerinin biran önce kadrolu statüye geçirilmeleri gerektiğini söyledi.

Diva-Sen Yozgat Şube Başkanı Osman Taşçı, Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada; din görevlilerinin haftasını kutladı.

Şube Başkanı Taşçı, “Camiler; içerisinde ibadet edilen, müştemilatında çocuk-genç-yaşlı, kadın-erkek ayrımı yapılmaksızın sosyal gereksinimlerinin karşılandığı fonksiyonel mekanlardır. Camiler; içi ve çevresi ile huzur bulunan namütenahi mekanlardır. Zira camilerle iç içe yaşamını sürdüren her bir mümin ve mümine, bu duyguları doyasıya yaşamaktadır.
Camilerde görev yapan hocalarımız ise; bülbül misali lahuti sesleriyle gönüllerin mesrur olmasına vesile olan mümtaz şahsiyetlerdir. Dolayısıyla, hem camilerin hem de hocalarımızın varlıklarından haberdar olmak, hak ettikleri saygı ve muhabbeti yeniden hatırlatmak için bahse konu haftayı çok önemsiyoruz. Ancak camilerin ve mümtaz şahsiyet hocalarımızın fonksiyonlarının bütüncül manada ifa edebilmesi için aksaklık ve eksikliklerin giderilmesine ihtiyaç vardır.”dedi.

CAMİLERİMİZİN İMAM HATİP VE MÜEZZİN İHTİYACI İÇİN 15 BİN YENİ KADROYA İHTİYAÇ VARDIR

“Ayrıca sözleşmeli hocalarımızın biran önce kadrolu statüye geçirilmeleri, münhal bulunan camilerin imam-hatip ve müezzin ihtiyaçlarının karşılanması için en az 15 bin yeni kadronun tahsisi cihetine gidilmesi,” gerekir diyen Taşçı, “Cami lojmanı olarak inşa edilen lojmanların tamamını kapsayacak şekilde kira alınmaması, statüleri gereği ayrı il ve ilçelerde görev yapan karı-koca görevlilerin aile birleşimini temin adına başka gerekçe aranmaksızın eş durumlarının yeterli kabul edilmesi hususlarının haftanın müjdesi olarak hayata geçirilmesi çok manidar olacaktır. Diva-Sen ailesi olarak bu duygu ve düşüncelerle, halen görevde olan bütün hocalarımızın haftalarını tebrik eder, sağlık ve afiyetle üstün başarılar dileriz. Bu ulvi mekanlarda görev sürelerini tamamlayıp emekli olan ve halen hayatta olan mümtaz hocalarımıza aynı şekilde sağlık ve afiyetler dileriz. Gerek görevleri başında gerekse de daha sonraları vefat eden hocalarımıza da rahmetler temenni ederiz.”diye konuştu. 

Yeniufuk

Etiketler : ,