Devletin sıcak eli Yozgat'ta engelleri aşıyor

Devletin sıcak eli Yozgat'ta engelleri aşıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'ni ziyaret etti.

A+A-

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, rehberlik, danışmanlık ve bakım sorumluluğunu üstlendikleri tüm engellilerin başkalarına gereksinim duymadan yaşamını sürdüren, üreten ve toplumsal yaşama katkıda bulunan bireyler olmalarını amaçladıklarını söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi'ni ziyaret etti. Ziyarette İl l Müdürü Neşeli’ye, İl Müdür Yardımcısı Fahrettin Arslan eşlik etti.

İl Müdürü Neşeli, ziyarette Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi bakım hizmetleri, pandemi tedbirleri, sanat atolyelerinde yapılan çalışmalar hakkında Handan Çalkar'dan bilgi aldı.

BRM Müdürü Çalkar “Kurum kapasitesinin iller arası nakiller ile üst düzeyde olduğunu, pandemi kuralları nedeniyle bir çok kez giriş çıkışların kısıtlandığını, kısıtlamaların engellileri sosyal hayatttan ve sevdiklerinden uzak bıraktığını, pandeminin halen üst düzeyde devam etmesi nedeniyle engelli ve çalışan personelin bu durumdan olumsuz etkilendiğini, engelli bakımında hijyen koşullarına titizlik gösterdiklerini" dedi.

Engelli bireylerin hayata katılımını ve kaliteli hizmet vermeyi amaçladıklarının altını çizen İl Müdürü Neşeli, Evde bakım , evde eğitim ve evde sağlık hizmeti sağlanamayan bireylerin eğitim ve bakımlarının sağlandığını söyledi.

İl Müdürü Neşeli "Engellilerden sorumlu personelin engellilerin yaşam kalitesini artırmak, bağımsızlıklarını ve özgüvenlerini kazanmaları, sosyal yönden gelişmelerini çok önemsiyoruz. Bunun için gereken adımları atıyoruz. Pandemi sonrası engellilerin toplumdan soyutlanmadan, toplumla ve aileleriyle iletişimlerini güçlendirmek için üzerimize büyük sorumluluk düşüyor" dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Neşeli hizmet kalitesinin değerlendirilmesi için ziyarettte idareden engelli ve personel memnuniyetinin raporlaştırılmasını istedi.

Bakım Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi’nde engelli bireyleri odalarında ziyaret eden İl Müdürü Neşeli engellilerle bir süre sohbet etti.

Yozgat Hakimiyet