Devletin şefkat eliyle Yozgat'ta vatandaşa kesintisiz hizmet

Devletin şefkat eliyle Yozgat'ta vatandaşa kesintisiz hizmet

Aile ve Sosyal Hizmetler Yozgat İl Müdürü Abdullah Neşeli, Akdağmadeni Sosyal Hizmet Merkezini ziyaret etti.

A+A-

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, sosyal devlet anlayışına uygun olarak, devletin şefkat elini ve samimiyetini vatandaşlara daha fazla hissettirebilmek adına hizmet verdiklerini söyledi.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli, Akdağmadeni Sosyal Hizmet Merkezini ziyaret etti.

İl Müdür Yardımcısı Musa Saydam ile birlikte Akdağmadeni Sosyal Hizmet Merkezi’nde incelemelerde bulunan Neşeli, yetkililerden bilgi aldı.

Sosyal Hizmet Merkezlerinde (SHM) yürütülen iş ve işlemler hakkında bilgi veren SHM Müdürü Yılmaz Sufracı, “SHM’lerde Aile Danışmanlığı, Sosyal Ekonomik Destek (SED), Vaka İzleme ve Takip Sistemi, Aile Eğitim Programı, Evlilik Öncesi Eğitim Programı ve Aile Danışmanlık hizmetleri ile birey, aile ve topluma yönelik çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Salgın sürecinde de çalışmalarımızı maske, mesafe ve hijyen koşullarına titizlikle uyarak sürdürüyoruz” dedi.

Ziyarette personel ile toplantı yapan İl Müdürü Neşeli, istek ve taleplerini dinledi.

İl Müdürü Neşeli, SHM’lerin sosyal hizmet faaliyetlerinin yürütülmesindeki rolüne değindi.

İl Müdürü Neşeli, “SHM’ler aracılığıyla koruyucu, önleyici, eğitici ve rehberlik edici nitelikte faaliyetlerle ailenin mutluluğu, refahı ve bütünlüğünün sağlanması için çalışıyoruz. SHM’lerle vatandaşlarımız tek bir merkezde pek çok hizmete erişebiliyor. Bu süreçte emeği geçen sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Neşeli, 2022 yılında paydaşlar, STK, meslek odaları ile ortak projeler geliştirilmesi, aylık personel eğitimlerinin planlanması, kurumsal kültürün geliştirilmesi, kurumsal aidiyet, personel moral ve motivasyonları artırıcı faaliyetlerin artırılması için çalışmalar yürütülmesini istedi.

Ziyaret, İl Müdürü Neşeli’nin ASDEP ve Kadına Yönelik Şiddetle ilgili personelden saha çalışmalarıyla ilgili bilgi almasının ardından sona erdi.

Yozgat Hakimiyet