Devlet Su İşleri harekete geçti! Yozgat'ta önlem alıyor

Devlet Su İşleri harekete geçti! Yozgat'ta önlem alıyor

Devlet Su İşleri (DSİ) tarafından önceki yıllarda sel ve taşkınlara maruz kalan Yozgat’ın Topçu, Salmanfakılı, Lök, Büyükincirli Köylerindeki kanalların ıslah edilmesine yönelik hazırlanan proje kapsamında çalışmalar devam ediyor.

A+A-

Doğal Afet ve Taşkın Hasarları Onarımı İkmali ihalesinin Mart 2023 tarihinde yapılarak, çalışmalara başlanıldığı kaydedildi.

Yozgat Merkez Topçu, Salmanfakılı, Lök, Büyükincirli Köylerini kapsayan preje kapsamında bu köylerde bulunan derelerin ıslah edilip, taşkın zararlarının önüne geçilmesi hedeflendi. Proje kapsamında 18 bin metrekare kazı yapılacak, Mansap şartının sağlanması için idarenin istediği kısımlarda gerekli yatak taraması gerçekleştirilecek.

Topçu, Büyükincirli, Salmanfakılı ve Lök Köylerine proje kapsamında 18 adet yol geçişine köprü inşa edilecek. DSİ 12. Bölge Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar devam ediyor.

Yozgat-Taşkın ve Kurutma Tesisleri Bakım Onarım İşi kapsamında, Lök köyünde 672 metre kanal ve 5 menfez geçişinin yapılacağı bildirildi.

Yeniufuk