DEVA Partisi Yozgat teşkilatı esnaf ziyaretlerini sıklaştırdı

DEVA Partisi Yozgat teşkilatı esnaf ziyaretlerini sıklaştırdı

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, beraberinde Merkez İlçe Başkanı Mustafa Bulut ve bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

A+A-

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, beraberinde Merkez İlçe Başkanı Mustafa Bulut ve bazı yönetim kurulu üyeleri ile birlikte esnaf ziyaretlerini sürdürüyor.

Başkan Yılmaz, esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek, vatandaşların sorunlarını ve taleplerini yerinde dinliyor, partilerinin politikaları hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor.

Başkan Yılmaz, halkın, partilerine gösterdiği ilginin kendilerini son derece mutlu ettiğini belirterek, toplumun bütün kesimlerinin seçim sandığının önlerine gelmesini beklediğini ifade etti.

Seçimlerde mevcut iktidara halkın kırmızı kart göstererek büyük bir hezimet yaşatacağını söyleyen Başkan Yılmaz, “Bugün ülkemizde yaşanan ekonomik olumsuzluklar piyasaları etkilediği gibi özellikle dar gelirli ve orta kesim dediğimiz ailelerimizi de canından bezdirdi. Ailelerimiz market ve pazar alışverişlerini bile tam anlamıyla yapamazken her şey güllük gülistanlık demek insanın aklıyla dalga geçmek manasına gelir.”dedi.

deva-2.jpg

EKİM AYI GELDİ ÇİFTÇİMİZ HALA GÜBRESİNİ ALAMADI

Yozgat’ın tarım ve hayvancılık şehri olduğunu vurgulayan Yılmaz, Ekim ayının gelmesine rağmen bölge çiftçisinin hala gübresini alamadığını söyledi.

Başkan Yılmaz, şöyle devam etti: “Çiftçimiz tarlasını ekime hazırlayacak. Fakat hala gübresini, tohumunu ve mazotunu alamayan çiftçilerimiz çoğunlukta. Köy ziyaretlerimizde çiftçimize bir dokunuyor bin ah işitiyoruz. Köylümüz haklı olarak gübrenin pahalılığından ve girdi maliyetlerinin çok yüksek olmasından yakınıyor. Bugün bir ton gübre 18 -19 Bin civarında. Çok değil bir buçuk yıl önce bu gübrenin fiyatı 5-6 Bin lira civarlarındaydı. Çiftçimiz bu fiyata nasıl gübre alsında tarlasının ekimini yapsın.  Daha önceleri tarımda dünyada kendi kendine yeten 7 ülkeden biri iken bugün 20 yıllık AK Parti iktidarı döneminde samanı bile ithal eden ülke haline geldik. Üretim olmazsa ekonomi düzelmez. Sen yurt dışından ithal ederek dışarıya kazandırdığın parayı kendi ülke insanına, kendi çiftçine verirsen ülkemizde üretim artar, refah artar.”

İŞİ EHLİNE VERECEKSİN

Görevde tecrübe ve liyakatı kaldırırsan bu duruma gelineceğini vurgulayan Başkan Yılmaz, İşin ehline verilmesi gerektiğini ifade etti.

Yılmaz, “Ekonomi bakanı çıkıyor ekonomi çok iyi benim gözüm ışıldıyor” diyor evet kendi ekonomisini ülke ekonomisinin yerine koyuyor. Halka insin, tabanın sesine kulak versin. Çarşı pazarı bir gezsin bakalım gözünün ışıltısının yerini ne alacak. Hal böyle iken vatandaşımız yarınından endişe ediyor. Yozgatlı vatandaşımız hem geçim derdine düştü hem de çocuğunun geleceğini düşünüyor. Okullar açıldı, kış kapıda, elektrik, doğalgaz bu sene ceplerimizi yakacak. Bu sıkıntılar inşallah ilk seçimde DEVA Partisi iktidarıyla çözüme kavuşacaktır. Bugün ülkemizin hali ortadadır. Ekonomist olmaya gerek yok. Küçük bir çocuğu da sorsak ülkemizin ne durumda olduğunu güzel bir şekilde anlatır. O yüzden çözüm belli, çözüm DEVA Partisi’dir.”diye konuştu. 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.