Deva Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanı Bulut: Engellilerin sorunları çözülmeli

Deva Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanı Bulut: Engellilerin sorunları çözülmeli

DEVA Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanı Mustafa Bulut, engelliler için çözüm önerilerini açıkladı.

A+A-

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanı Mustafa Bulut, engelli bireylerin sorunlarının çözümü için güçlü adımlar atılması gerektiğini söyledi.

Bulut, engellerin fiziksel, sosyam ve ekonomik sorunlar yaşadıklarına dikkat çekti. Kendisinin de bir engelli olduğuna değinen Bulut, engelli bireylerin sorunlarının çözümü için güçlü adımlar atılması gerektiğini kaydetti.

Bulut, “Dünyadaki, ülkemizdeki ve şehrimizdeki tüm engelli vatandaşların yaşamlarının daha kolay hale getirilmesini temenni ediyor, bir hafta değil daima bu bilinç ve sorumlulukla hareket etmemiz gerektiğine inanıyorum” dedi.

Engellilerin yaşamın hemen her alanındaki engellenmişliklerinin tamamen ortadan kaldırılması gerektiğinin altını çizen Bulut, engellilerin toplumdaki yerinin sadece bir gün veya bir haftada yapılacak etkinlikler ile anlaşılamayacağını belirtti.

Bulut, “Engelli bireyler, toplumsal yaşamımızın ayrılmaz bir bütünüdür. Engelli bireylerin yaşamın her noktasında karşılaştıkları güçlükleri ortadan kaldırmak, onları hayatın odağına entegre etmek, hayatlarını daha kolay hale getirebilecek uygulamalar üretmek, bu amaçla sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak ve geleceğe güvenle bakmalarına yönelik çaba göstermek bizlerin başlıca sorumluluklarındandır. Sosyal devlet ilkesi gereği; modern ve çağdaş bir eğitim, eşit ve erişilebilir bilgi, nitelikli yaşam koşulları ve sağlık gibi konularda engellilerin hiçbir ayrımcılığa uğramadan temel fırsat eşitliğinden faydalanabilecek, haklarını bilen ve bu haklarını her alanda kullanabilecek çözümler geliştirmek en önemli görevimiz olmalıdır” ifadelerini kullandı.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.