Deva Partisi Yozgat İl Başkanı Yılmaz: Ülkemiz maalesef yönetilemiyor

Deva Partisi Yozgat İl Başkanı Yılmaz: Ülkemiz maalesef yönetilemiyor

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, 19 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde ülkenin ekonomik yönden iflasın eşiğine geldiğini belirterek, “Ülkemiz maalesef yönetilemiyor.”dedi.

A+A-

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, 19 yıllık Ak Parti iktidarı döneminde ülkenin ekonomik yönden iflasın eşiğine geldiğini belirterek, “Ülkemiz maalesef yönetilemiyor.”dedi.

İl Başkanı İsmail Yılmaz, beraberinde partili üyeler ile birlikte ilçe ziyaretleri kapsamında Akdağmadeni İlçesini ziyaret etti.

Başkan Yılmaz, Akdağmadeni’n de İlçe Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Zeki Gümüş, İlçe Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Fatih Kara, Esnaf Odaları Birliği Başkanı Ömer Osman Tekin ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hakan Özdemir’i ziyaret ederek Yozgat ve ülke gündemine ilişkin sohbet etti.

Dolar’ın 10 liraya çıkmasının ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumun en bariz göstergesi olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, “Sayın damat bakan, bir televizyon kanalında program yapımcısına “siz maaşınızı dolarla mı alıyorsunuz?” “Dolar 10 lira olacak, 15 lira olacak ya, toplayalım dolarları. Dolar düştü 5 liraya, şimdi bunlar kara kara düşünüyor” diyerek adeta milletimizle dalga geçiyordu. Şimdi dolar 10 lira oldu. Doların 10 lira olması iğneden ipliğe zam yağmurlarının devam etmesi anlamına gelir. Merkez Bankasının rezervi eksilere düştü, ekonomimiz dibe vurdu. Ama iktidar hala halkımıza toz pembe algılı söylemlerine devam ediyor. Önümüzde zor bir süreç bizleri, halkımızı bekliyor. Milletimiz gıdalara gelen zamlar nedeniyle market alışverişine gitmeye korkar oldu. Akaryakıtta mazot, benzin ve lpg birbirleri ile yarışıyor. Vatandaş aracının kontağına basmaya korkar hale geldi. Gübreye gelen zamlar nedeniyle çiftçimiz tarlasını gübresiz ekmek zorunda kaldı. Asgari ücretli, dar gelirli ailelerimiz perişan halde. Esnaf ve emeklimiz yarınından endişe eder halde. Memur ve işçilerimiz ay başını getiremez durumda. Hal böyle iken Sayın AK Parti Genel Başkanı ülkemizde her şey dört dörtlük diyebiliyor. Bunu anlamak mümkün değil. Sayın AK Parti Genel Başkanını Yozgat’ın köylerine, esnafının sesine kulak vermesini istiyoruz. Sadece Yozgat’ımız değil ülkemizin her tarafında aynı manzaraları görmek mümkün. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan ülkemizde illerimizi karış karış geziyor. Vatandaşımızın feryadını dile getiriyor. Milletimiz bu kötü gidişe dur demek için biran önce seçim sandığının önlerine gelmesini bekliyor. Bizlerde DEVA Partisi olarak bütün ilçelerimizi, köylerimizi tek tek geziyor vatandaşımızın durumunu yerinde görüyoruz. Vatandaşımız AK Partinin kötü yönetiminden biran önce kurtulmak istediğini artık açık yüreklilikle dile getiriyor. İnşallah ilk seçimde Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan liderliğinde ülkemiz, huzur, güven ve refaha kavuşacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”diye konuştu.