Deva Partisi Yozgat İl Başkanı Yılmaz: Sorunların kaynağı iyi yönetilememekten kaynaklanıyor

Deva Partisi Yozgat İl Başkanı Yılmaz: Sorunların kaynağı iyi yönetilememekten kaynaklanıyor

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, ülkenin ekonomik ve sosyal anlamda her geçen gün daha da kötüye gittiğini belirterek, bütün sorunların kaynağının ülkenin iyi yönetilememesinden kaynaklandığını söyledi.

A+A-

DEVA Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz, ülkenin ekonomik ve sosyal anlamda her geçen gün daha da kötüye gittiğini belirterek, bütün sorunların kaynağının ülkenin iyi yönetilememesinden kaynaklandığını söyledi.

DEVA Partisi İl Başkanı İsmail Yılmaz, 19 yıllık AK Parti iktidarının ülkeyi içinden çıkılması zor bir noktaya getirdiğini ifade etti.

Yozgat ve ilçelerinde vatandaş ve esnaf ziyaretlerini sürdürdüğünü kaydeden Başkan Yılmaz, “Ziyaretlerimizde gördüğüm tek bir şey var, oda; toplumun bütün kesimlerinin sıkıntı içerisinde ve yarınından endişe duyduğudur. Vatandaşlarımız artık gerçeği bizzat yaşayarak görüyor. Her ne kadar havuz medyası diye tabir ettiğimiz yandaş kanallar ülkemizin içinde bulunduğu sıkıntıyı görmeyerek tos pembe tablo çizse de artık halkımız bu yalanlara kanmıyor. Çünkü milletimiz perişan. Her gün binlerce insan işsiz kalıyor. Vatandaşlarımız evine ekmek götüremeyecek halde. Ama akşam yandaş kanal haberlerine ve yorumcularına baktığımızda acaba biz başka bir Türkiye’de mi yaşıyoruz diyoruz.”dedi.

SADECE BİR YANDAŞA VERİLEN KREDİ BÜTÜN ESNAFIMIZIN SIKINTISINI GİDERİR

Esnaf, iş insanları, çiftçi, işçi, memur, emekli ve asgari ücretlinin artan enflasyon karşısında büyük sıkıntı çektiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, sadece bir yandaşa kamu bankalarından verilen kredinin bütün esnafa yada çiftçiye verilmesiyle sıkıntılarının giderilebileceğini ifade etti.
Yılmaz, “Bu kış özellikle dar gelirli ailelerimiz için daha zor geçecek. Doğalgaz ve elektriğe gelen zamlar vatandaşımızın belini büküyor. Buna birde gıda fiyatlarına gelen zamlar eklenince halkımız adeta yarınından endişe duyar hale geldi. Vatandaşımız marketlere alışverişe gitmeye korkar oldu. Artık ihtiyaçlarımızı kilo ile değil gramla alır hale geldik. Bir koli yumurtanın kilosu 30 TL, 5 litrelik sıvı yağ 100 TL’nin üzerinde iken, et ve süt ürünleri, çay şeker bunlara her gün zam gelmektedir. AK Parti iktidarı ülkemizde üretimi öldürdü. Üretim olmayınca işte böyle büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalıyoruz. Milletimizin adeta cebi yanıyor.”diye konuştu.

ZAMLARLA YATIP KALKIYORUZ

Akaryakıttan, gıdaya, iğneden, ipliğe her gün zamlarla yatıp kalkıldığını söyleyen Başkan Yılmaz, “ Dövizdeki artış akaryakıttan gıdaya her şeye zam olarak yansıyor. Bir dönem damat bakan çıktığı bir televizyon kanalında artan döviz kurla ilgili “dövizle mi maaş alıyorsunuz” diye bir ifade kullandı ve bu ifadeyi kullanan kişi Türkiye’nin Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini yaptı. Daha dövizin ülkemiz için anlamını önemini kavrayamamış birisine bu ülkenin Hazine ve Maliye Bakanlığı emanet edildi. Sonrası malum “At izi it izine karıştı” diyerek sosyal medya hesabından bugüne kadar hiç görülmemiş bir şekilde istifasını açıkladı. Netice itibariyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlettir. Kişilerin, unvanların bir önemi yoktur. Baki olan devlettir ve bu devletin en önemli makamlarında görev yapan bürokratlarda devletine ülkesine layık olmalıdırlar. Ak Parti iktidarı ile ülkemiz bürokrasisinde liyakat ortadan kalktı. Liyakat sahibi insanların yerini iş bilmezler aldı. Durum böyle olunca da devlet sistemi kilitlendi. DEVA Partisi olarak liderimiz Sayın Ali Babacan önderliğinde ülkemizi içinde bulunduğu bu kaostan ve bu belirsizlikten inşallah ilk seçimde kurtaracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Ziyaretlerimizde vatandaşımız AK Parti’den biran önce kurtulmak istediğini belirtiyor. Bu baskı ve korku iklimi önümüzde yapılacak ilk seçimde son bulacaktır.”ifadelerini kullandı. 

Yeniufuk