Deva Partisi 2023 seçimlerinin fitilini Yozgat'tan ateşleyecek!

Deva Partisi 2023 seçimlerinin fitilini Yozgat'tan ateşleyecek!

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep ve Kocaeli Mitinglerin ardından 3’ncü miting adresini Yozgat olarak belirledi.

A+A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gaziantep ve Kocaeli Mitinglerin ardından 3’ncü miting adresini Yozgat olarak belirledi.

Yozgat’tan seçim fitilini ateşleyecek olan Deva Partisi, bir anlamda gövde gösterisi yapacak.
İç Anadolu bölgesinde düzenlenecek ilk büyük mitinge çevre illerden de geniş bir katılım olması bekleniyor.

Deva Partisi Yozgat İl Başkanı İsmail Yılmaz ve Merkez İlçe Başkanı Mustafa Bulut, Yozgat Hakimiyet Gazetesi'ne yaptığı ziyarette miting davetinde bulundu.

Yozgat Hakimiyet Gazetesi Sorumlu Yazıişleri Müdürü Çetin Mermertaş ve Genel Yayın Koordinatörü Reşit Ünal ile bir süre sohbet eden Yılmaz ve Bulut, siyasi gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yozgat’ın ‘DEVA’sı olduklarına değinen İl Başkanı Yılmaz, Gaziantep ve Kocaeli Mitinglerin ardından 3’ncü mitingin Yozgat’tan gerçekleştirilecek olmasının önemine vurgu yaptı.

YOZGAT AK PARTİ’NİN KALESİ

İl Başkanı Yılmaz, Yozgat’ın 2001 yılından bu yana AK Parti’nin kalesi konumunda olduğunu hatırlattı. Genel Merkezin Yozgat’a ayrı bir önem verdiğine vurgu yapan İl Başkanı Yılmaz, bir anlamda seçim startının Yozgat verilmiş olacağına dikkat çekti.

Yozgat’ın Türkiye siyasetini yöneten ve yönlendiren bir il olduğuna vurgu yapan İl Başkanı Yılmaz, Genel Başkan Ali Babacan’ın, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Av. Yusuf Başer’in memleketinden tüm ülkeye sesleneceğine ifade etti.

DEĞİŞİMİN ADRESİ

Türkiye genelinde olduğu gibi Yozgat’ta büyük bir değişim yaşanacağını belirten İl Başkanı Yılmaz, DEVA Partisi’nin değişimin adresi olduğunu kaydetti.

Deva Partisi’ne büyük bir teveccüh olduğunu dile getiren İl Başkanı Yılmaz, DEVA Partisi’nin ülkenin mevcut sorunlarına çare olacağını söyledi.

Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik duruma işaret eden İl Başkanı Yılmaz, halkın Babacan'ın ekonomik sorunu çözebilecek en önemli isimlerden biri olduğunu düşündüğüne vurgu yaptı. Babacan'ın demokrasi, hukuk, adalet gibi konulardaki söylemlerinin önemsendiğini aktaran İl Başkanı Yılmaz, son yapılan anketlerde DEVA’nın yükseldiğini söyledi.

MİTİNG 13 AĞUSTOS’TA

İl Başkanı Yılmaz, Gaziantep ve Gebze’nin ardından üçüncü mitingi 13 Ağustos’ta Yozgat’ta yapacaklarını vurguladı.
DEVA Partisi İl Başkanı Yılmaz, miting için hazırlıklara başladıklarını belirtti. Cumhuriyet Alanı’nı dolduracaklarına değinen İl Başkanı Yılmaz, en az 10 bin kişinin mitinge katılmasını beklediklerini kaydetti.

İl Başkanı Yılmaz, 13 Ağustos Cumartesi günü Saat: 18.00’de Genel Başkan Ali Babacan’ı ağırlayacaklarını dile getirdi. Genel Başkan Babacan’ın Yozgat’a sık sık ziyaretlerde bulunduğunu hatırlatan İl Başkanı Yılmaz, Yozgat’ın Türkiye’nin aynası olduğunu ve bu bakışla hareket ettiklerini ifade etti.

YOĞUN ÇALIŞIYORUZ

DEVA Partisi İl Başkanı Yılmaz, il ve ilçe teşkilatlarının yoğun bir çalışma içerisinde olduğunu belirterek, “ “DEVA Teşkilatları olarak kurullduğumuz günden bu yana yoğun bir çalışma içerisine girdik. Yozgat merkezin yanı sıra ilçelerde teşkilatlarımız her bir vatandaşımıza, her bir esnafımıza kadar gitti. Kentimizin en ücra noktalarına kadar sokak sokak geziyoruz, vatandaşımızı dinliyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.