DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan Yozgat'a seslendi

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan Yozgat'a seslendi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, ekonomik krizi 6 ayda çözeceklerini, sosyal yardım ve destekleri ihtiyaç sahibi herkese ulaştıracaklarını söyledi.

A+A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, partisinin Yozgat mitingine katıldı. DEVA Yozgat İl Başkanlığı’nca gerçekleştirilen açık hava mitinginde vatandaşlara seslenen Genel Başkan Babacan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye yüklendi.


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı yüksek enflasyon ve 2023 hedefleri üzerinden eleştirilen Genel başkan Babacan “Enflasyon 5 yıldır yükseliyor” dedi.

Genel Başkan Babacan, “Birbirine ‘çomar’, ‘laikçi’, ‘bidon kafalı’, ‘din düşmanı’, ‘koyun sürüsü’, ‘vatan haini’ diye gürültü yapanlardan ibaret bir ülke olmadığımızı gayet iyi biliyoruz” sözleriyle kutuplaşmaya tepki gösterdi.

 Partisine yapılan saldırıları anlatan Babacan, Bahçeli’ye “Bir ayağı siyasetin, bir ayağı şiddetin içinde” diye seslendi.

Genel Başkan Babacan “Önümüzdeki seçimleri kazanacağız ve Türkiye’nin en güzel yıllarını inşa edeceğiz. Bu seçimi tüm Türkiye kazanacak. Evladına harçlık veremeyip gizli gizli ağlayan analar, pazardan eli boş, başı eğik dönen babalar kazanacak. Çocuğunu okutamayan işçiler, açlıkla sınanan emekliler kazanacak. Torununa bir küçük hediye bile alamayan dedeler, nineler kazanacak. Ürettikçe zarar eden çiftçi, sattığı malı yerine koyamayan esnaf kazanacak” dedi.

Konuşmasında partisinin vaatlerini de sıralayan Babacan şunları kaydetti:

“Türkiye büyük ve güzel bir değişimin eşiğinde. Şunu herkes çok iyi bilsin; DEVA Partisi bu değişimin asli aktörüdür. Ekonomik krizi biz çözeceğiz. Göç krizini de biz çözeceğiz. Hukuk ve adalet krizini de biz çözeceğiz. Eğitim krizini, istihdam krizini de çözen biz olacağız.”

‘SAĞLIK SİSTEMİNİN REÇETESİNİ YAZDIK’

“Sağlık sorunlarını da biz çözeceğiz. Sağlık sisteminin reçetesini yazdık, hepsini düzelteceğiz. Aile hekimliklerinden itibaren tüm kademelerde nitelikli ve donanımlı bir sistem kuracağız.”

‘SOSYAL YARDIMLARA VE DESTEKLERE İHTİYAÇ SAHİBİ HERKES ULAŞACAK’

“Şu anda sosyal yardımları ihtiyacı olan herkes alamıyor. Parti üyeliğine, tanıdığa bakılıyor. Buna son vereceğiz. İhtiyaç sahibi herkes devletin yardımlarına, desteklerine ulaşacak. Kapı kapı dolaşacağız. Devlet destekleri, devlet yardımları bir lütuf değil, vatandaşın hakkıdır.”

YAŞLILARA BAKIM SİGORTASI, BEBEKLERE SÜT VE MAMA DESTEĞİ

“7’den 70’e herkesin derdiyle ilgileneceğiz. Yaşlı bakım sigortasını hayata geçireceğiz. Bebekler sağlıklı büyüsün diye 2 yaşına kadar süt ve bebek maması başta olmak üzere temel ihtiyaçlarını karşılayacağız.”

‘BAĞI GÖR, ÜZÜM OLSUN; YEMEYE YÜZÜN OLSUN’

“Çiftçimizin üstündeki borç yükünü kaldıracağız. Eski borçların faizini silip, rakamı dondurup, 2 yılı ödemesiz uzun vadeye yayacağız. Yeni finansman kapıları açacağız. Destekleri ekim dikim olmadan açıklayacağız. Hasatla beraber gününde ödeyeceğiz. Gübrenin yarısını karşılayacağız. Elektriğe düşük tarife uygulayacağız. Mazottan ÖTV almayacağız. Ne demişler? Bağı gör, üzüm olsun; yemeye yüzün olsun. Bağı bahçeyi, tarlayı toprağı göreceğiz.”

‘DOSDOĞRU ÇALIŞACAĞIZ, HER İŞİ EHLİNE VERECEĞİZ’

“Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da dosdoğru çalışacağız. Ne iş yaparsak yapalım; bin biliyorsak, bir bilene soracağız. Her işi mutlaka ehline vereceğiz.”

DEVA Partisi Yozgat mitingine Türkiye’nin bir çok bölgesinden araçlarla vatandaşların gelmesi dikkat çekti.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.