Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan yardım talep ettiler!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'dan yardım talep ettiler!

Şoför esnafının yaşadığı sıkıntının çözümlenmesi için sürüş sürelerinin yeniden ayarlanması için Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ve Yozgat milletvekillerinden yardım talebinde bulundu.

A+A-

Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Altın ve Yozgat Şoförler Odası Başkanı İlhami Bakıcı, şoför esnafının yaşadığı sıkıntıya çözüm üretilmesini istedi.

Sürüş sürelerinin 4 + 4 + 4 Şeklinde 12 saatte çıkarılmasının talep eden Altın ve Bakıcı, “Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ve Yozgat milletvekillerimizin bu soruna çözüm üretmesini bekliyoruz” dedi.

Şoför esnafının sürüş sürelerinin uzatılması için Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Latif Altın ve Şoförler Odası Başkanı İlhami Bakıcı ve ilçe Şoförler Odası Başkanları ortak bir bildiri yayınladı.

Yaşanılan mağduriyetin giderilmesi talebinde bulunulan bildiride şu görüşlere yer verildi:

“Yozgat ili ve ilçe Şoförler ve Nakliyeciler Odası Başkanları olarak üyelerimizden almış olduğumuz şikayetler doğrultusunda; şehirler arası nakliye işiyle uğraşan şoförler kanununa göre 4,5 saatte bir mola vermek zorundadırlar ve molaların 15 ila 45 dakika arasında olması gerekmektedir. 45 dakikalık mola süresinin ardından araç sürücüleri bir 4,5 saat daha araç kullanabilirler. Kanunen araç sürücülerinin 24 saat içinde 9 saatten fazla yol yapmamaları zorunludur. 9 saati dolduran şoförlerimiz bazı tesislerin ve benzin istasyonlarının ağır vasıta kabul etmemesi, yeterli kamyon ve tır parkı olmamasından dolayı saatlere uymakta zorluk çekmektedirler. Bu gibi durumlarda mecburi süre aşımı yapılmaktadır.

Her süre aşımında ehliyetinden 20 puan düşmektedir. Bu durum 5 kere tekrarlandığında ehliyete 1 yıl süreyle el konulmaktadır. Esnafımızın mağduriyetinin giderilmesi için sürüş sürelerinin 4 + 4 + 4 Şeklinde 12 saatte çıkarılmasını talep etmekteyiz. Zorlu şartlar altında çalışan Şoförlerimizin bu haklı şikayetlerine çözüm bulunmasını Sayın Cumhurbaşkanı Yardımcımız Fuat Oktay ve ilimizin değerli milletvekillerinden önemle rica ediyoruz.”

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.