Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla kamuda yeni atamalar! Yozgat’a yeni bir atama yapıldı mı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla kamuda yeni atamalar! Yozgat’a yeni bir atama yapıldı mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen üst düzey atamalar, Türkiye'de kamuda önemli değişikliklere yol açtı. Yapılan atamalar, Resmi Gazete'de yayımlandı ve birçok ilin müftüsü değiştirildi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gerçekleşen üst düzey atamalar, Türkiye'de kamuda önemli değişikliklere yol açtı. Yapılan atamalar, Resmi Gazete'de yayımlandı ve birçok ilin müftüsü değiştirildi. Ancak Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden'in görevinde bir değişiklik yapılmadı.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın İzmir İl Müftülüğüne Afyonkarahisar Müftüsü Sinan Kazancı, Afyonkarahisar İl Müftülüğüne Diyarbakır Müftüsü Lütfü İmamoğlu, Diyarbakır İl Müftülüğüne Ağrı Müftüsü Celal Büyük, Ağrı İl Müftülüğüne Necati Şafak, Kırşehir İl Müftülüğüne Kahramanmaraş Müftüsü Mustafa Tekin, Kahramanmaraş İl Müftülüğüne Abdurrahman Kotan, Giresun İl Müftülüğüne Selçuk Kılıçbay atandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Uludağ Alan Başkanlığı'na Bülent Çınar Çavuş, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı'na Alirıza Özdemir, Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkan Yardımcılığı'na Esin Saykan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü'ne Cengiz Mete, Temel Eğitim Genel Müdürlüğü'ne Zarife Seçer ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda açık bulunan İş Başmüfettişliği'ne de Hüseyin Kocabıçak getirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı Bingöl İl Milli Eğitim Müdürü Kadri Engin görevden alınarak yerine Mustafa Özel atanırken, Türkiye Bilimler Akademisi Başkanlığı'na da Prof. Dr. Muzaffer Şeker'in ataması yapıldı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Başhukuk Müşaviri ve Muhakemat Genel Müdürlüğü'ne Hakan Güzel, Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü'ne Yakup Tekin, Kamu Finansmanı Genel Müdürlüğü'ne Ömer Karademir, Borçlanma Genel Müdürlüğü'ne Yiğit Korkmaz Yaşar, Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne Kerem Dönmez, Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü'ne Deniz Yılmaz, Ekonomik Programlar ve Araştırmalar Genel Müdürlüğü'ne Didem Bahar Özgün Yılmaz, Bilgi Teknolojileri Genel Müdürlüğü'ne Mert Özarar, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı'na Muhsin Atcı, Hazine Kontrolörleri Kurulu Başkanlığı'na Ahmet Tutal, Strateji Geliştirme Başkanlığı'na Mustafa Koç, Gelir İdaresi Başkanlığı'na Bekir Bayrakdar, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı'na Bekir Emre Haykır, Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Şinasi Candan görevlendirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nda Sanayi Genel Müdürlüğü'ne İlker Murat Ar, Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğü'ne Abdullah Başar, Metroloji ve Sanayi Ürünleri Güvenliği Genel Müdürlüğü'ne Mehmet Bozdemir, Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne Hüseyin Cahit Büyükbaş, Milli Teknoloji Genel Müdürlüğü'ne Alper Güzel, Ar-Ge Teşvikleri Genel Müdürlüğü'ne Muhammet Bilal Macit, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü'ne Ahmet Şimşek, Sanayi Bölgeleri Genel Müdürlüğü'ne Abdurrahman Aydın, Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü'ne Ahmet Halit Hatip, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Erol Ökten, Strateji Geliştirme Başkanlığı'na Necdet Sıtkı Yakupçebioğlu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'na Ahmet Serdar İbrahimcioğlu, Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanlığı'na Muhammed Zeki Durak, Türkiye Uzay Ajansı Başkanlığı'na Yusuf Kıraç atandı.

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan atamalar da şu şekildedir: Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp Üyeliğine Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Yusuf Atan, Altıncı Adli Tıp İhtisas Kurulu Üroloji Üyeliğine İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Fatih Şimşekoğlu, Sekizinci Adli Tıp İhtisas Kurulu Genel Cerrahi Üyeliğine İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emin Köse atandı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Nevzat Şatıroğlu, Elektrik Üretim A.Ş. Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliğine Etem Çeker, Türkiye Taşkömürü Kurumu Genel Müdürlüğü'nde açık bulunan yönetim kurulu üyeliklerine de Fazlı Uncu ve Oktay Şahin getirildi.

 

İlgili Haberler