Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi! Yozgat hareketlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarih verdi! Yozgat hareketlendi

Önceki gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 14 Mayıs tarihinde Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinin yapılacağını işaret etmesinin ardından Yozgat Valiliği tarafından toplantı, gösteri ve yürüyüş güzergahları belirlendi.

A+A-

Yozgat Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, 2911 Sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanununun 6’ıncı maddesi ve Kanunun uygulanmasına dair Yönetmeliğin 3’üncü maddesi gereğince, 2023 yılı için Yozgat merkezinde Toplantı ve Gösteri Yürüyüşlerinin yapılacağı meydan ve yerler ile afiş ve pankart asılabilecek yerler, Valilik Makamının olurları ile belirlendiği kaydedildi.

Toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergâhları ise şu şekilde, Toplanma Alanı, Yimpaş AVM önü Sürmeli Kavşağı, Yürüyüş Güzergahı, Yimpaş AVM önü Sürmeli Kavşağından başlayıp, Lise Caddesi üzerinden Saat Kulesine kadar olan güzergâh. Miting Alanı, Cumhuriyet Meydanı, Dağılma Yeri, Miting alanı aynı zamanda dağılma yeridir. Alternatif toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergâhı Toplanma Alanı Kent Park kavşağı trafik lambalarının bulunduğu alan, Yürüyüş Güzergahı, Kent Park kavşağından Fuar Alanı önüne kadar olan kısım. Miting Alanı Kent Park mevkii Fuar Alanı önü Dağılma Yeri, Miting alanı aynı zamanda dağılma yeridir. Afiş ve pankart asılacak yerler ise toplantı ve gösteri yürüyüşlerini halka duyurmak amacıyla hazırlanan afişler için Belediye Başkanlığınca şehrin muhtelif yerlerine konulan ücretli/ücretsiz billboard ve raketlerin uygun olduğu, pankartlar için ise Belediye Başkanlığının şehrimizde uygun göreceği yerler olarak belirlendiği vurgulandı.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.