Cihat Tamer'e Yozgat'tan çok sert tepki!

Cihat Tamer'e Yozgat'tan çok sert tepki!

Oyuncu Cihat Tamer'in, Ferhan Şensoy'un cenaze töreninde tepki çeken nefret diline Milli Türk Talebe Birliği Yozgat İl Başkanlığı tarafından çok sert tepki gösterildi.

A+A-

Oyuncu Cihat Tamer'in, Ferhan Şensoy'un cenaze töreninde tepki çeken nefret diline Milli Türk Talebe Birliği Yozgat İl Başkanlığı tarafından çok sert tepki gösterildi.

Milli Türk Talebe Birliği Yozgat İl Başkanı Muhammed Emin Yurdusever yaptığı yazılı açıklamada, "Geçtiğimiz günlerde sinema ve tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy'un cenaze töreninde tiyatrocu Cihat Tamer'in "70 yıldır bu ülkeyi din bağımlıları yönetiyor ve bunlara rağmen tiyatro yapıyoruz (!) " açıklamasının akabinde camiinin önünden gelen tekbir seslerini alkışlarıyla bastırmaya çalışarak protesto eden kendini bilmez bir güruh ortaya çıkmıştır. Milli Türk Talebe Birliği Yozgat şubesi olarak, bu eyleme karşı ilk tavrımız kınamaktır. Bu göstereceğimiz tepkilerin başlangıcıdır. Unutmamalıdır ki, binlerce yıldır bu topraklar da dini inanç ve özgürlüğe en çok saygı gösteren Müslümanlar olmuştur. Psikolojileri bozulmuş olan bu kendilerini tiyatrocu olarak  ifade eden bu güruhun bilinçaltının yansıması olarak kurduğu cümleler, İslam düşmanlığı herkese açıkça göstermiştir. Gençliğin zihinlerine her zaman olduğu gibi çeşitli maskeler altında saklanarak İslam düşmanlığını aşılamaya çalışanların maşası, dostu olmuş güruh unutmamalıdır ki, sizin düşünceniz ölen arkadaşlarınız diğer tarafta kafayı çekiyor sözünüzle belli olup, bizlerin inancı ve kabir hayatına bakışı inanışı aşikardır. MTTB olarak Müslüman Türk gençliğinin temsilcilerinden biri olarak tavsiyemiz şudur ki, toprak altında kafayı çekecek olan cenazelerinizi cami de değil, meyhaneden define götürmenizdir. Milletimizin dini ve İslami değerlerine saldırmaya devam ettiğiniz takdirde nush şeklinde yaptığımız bu ilk ikazımızdan daha yüksek bir ses tonu ile tepkimizi dile getireceğimize emin olabilirsiniz. 
Kamuoyuna saygılarımızla."

NE OLMUŞTU?

Oyuncu Cihat Tamer, Ferhan Şensoy'un cenaze töreninde "70 senedir bu ülkeyi din bağımlısı hükümetler yönetiyor. Ama ona rağmen 70 senedir inadına tiyatro yapıyoruz" şeklinde skandal ifadeler kullanmıştı.

Sözleriyle tepki çeken Tamer'in, 2010 yılında verdiği bir röportajında eski Ramazanlara duyduğu özlemi anlattığı ortaya çıkmış ve oyuncunun iki konuşmasındaki çelişki dikkatlerden kaçmamıştı.

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.