CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven: Öğrenci var fakülte binası yok

CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven: Öğrenci var fakülte binası yok

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, 2019 yılı sınavıyla öğrenci alarak eğitim öğretime başlayan Veterinerlik Fakültesi’nin aradan geçen 3 yıla rağmen eğitim binasının bulunmamasına tepki gösterdi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yozgat Milletvekili Ali Keven, 2019 yılı sınavıyla öğrenci alarak eğitim öğretime başlayan Veterinerlik Fakültesi’nin aradan geçen 3 yıla rağmen eğitim binasının bulunmamasına tepki gösteren CHP Yozgat Milletvekili Ali Keven, 3. Sınıfa başlayan öğrencilerin Sorgun Meslek Yüksekokulu’nda, Yozgat’ta bulunana Tıp Fakültesi’ne ait eski binada ve Mühendislik Fakültesi’nde bulunan birkaç sınıfta eğitim görmeye çalıştıklarını söyledi.

Milletvekili Ali Keven, Bozok Üniversitesi’ne bağlı Sorgun Veterinerlik Fakültesi hakkında açıklamalarda bulundu.

2019 yılı sınavıyla öğrenci alarak eğitim ve öğretime başlayan Veterinerlik Fakültesi’nin aradan geçen 3 yıla rağmen eğitim binasının bulunmamasına tepki gösterdi. Keven, 3. Sınıfa başlayan öğrencilerin Sorgun Meslek Yüksekokulu’nda, Yozgat’ta bulunana Tıp Fakültesi’ne ait eski binada ve Mühendislik Fakültesi’nde bulunan birkaç sınıfta eğitim görmeye çalıştıklarını ifade etti.

Keven şunları söyledi: “Yozgat Bozok Üniversitesi Sorgun Veterinerlik Fakültesi 2019-2020 eğitim döneminde öğrenci almaya başladı ve şuan eğitimine devam etmektedir. Sorgun ilçemizde bulunan Veterinerlik Fakültesi’nin öğrencisi var, tabelası var ancak aradan geçen 3 yıla rağmen eğitim binası hala yok. Bu konuda yaşanan belirsizlik devam etmektedir. Öğrenciler yaşadıkları mağduriyetten mustarip durumdalar. Şuan Yozgat’ta 100’den fazla Veterinerlik öğrencisi var ama ortada ne fakülte binası var ne de laboratuvarlar. Öğrenciler 1. ve 2. sınıfları Sorgun Meslek Yüksekokulu’na ait binada teorik olarak gördüler. 3. Sınıf olan öğrencilerin yoğun uygulama görmeleri gerekirken Yozgat’ta Tıp Fakültesi’ne ait eski binada ve Mühendislik Fakültesi’nde bulunan birkaç sınıfta eğitim görmeye çalışıyorlar. Böyle eğitim planlaması olmaz. Onca zahmet sonucu fakülteyi kazanan öğrencilerimizi bir oraya bir buraya taşımak ne kadar verimli olur. Sorgun ilçemizde Veterinerlik Fakültesi için gerekli binaların yapımına acil başlanılmalıdır. Öğrencilerimizi bu mağduriyetten kurtarıp Sorgun Veterinerlik Fakültesi’ni fiziki imkânlara sahip bir eğitim yuvasına kavuşturmalıyız. YÖK Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı bu konuda artık harekete geçmelidir.”

Yeniufuk