CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Çiftçi ve esnafın kredi faiz borçlarını sileceğiz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Çiftçi ve esnafın kredi faiz borçlarını sileceğiz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Çiftçinin bankalardan ve tarım kredi kooperatiflerinden aldığı kredinin faizlerini sıfırlayacağız. Esnafın bankalardan, esnaf kefalet kooperatifinden aldıkları kredinin faizlerini ilk bir hafta içinde sileceğiz” dedi.

A+A-

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, “Çiftçinin bankalardan ve tarım kredi kooperatiflerinden aldığı kredinin faizlerini sıfırlayacağız. Esnafın bankalardan, esnaf kefalet kooperatifinden aldıkları kredinin faizlerini ilk bir hafta içinde sileceğiz” dedi.

kemal-3-2048x1365.jpg

Bir dizi ziyaret ve programlara katılmak üzere Yozgat’a gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Yozgat Belediyesi Büyük Sinema ve Kültür Merkezinde muhtarlar, STK temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya geldi. Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada iktidara geldikleri ilk günlerde yapacakları çalışmaları ve tezkereye de neden hayır oyu verdiklerini de anlattı.

kemal-8-2048x1365.jpg

Çiftçinin ve esnafın kredi faiz borçlarının silinmesi gerektiğini söyleyen Kılıçdaroğlu, “Çiftçinin bankalardan ve tarım kredi kooperatiflerinden aldığı kredinin faizlerini sıfırlayacağız. Esnafın bankalardan, esnaf kefalet kooperatifinden aldıkları kredinin faizlerini ilk bir hafta içinde sileceğiz” dedi.
Cumhuriyet Hareket Partisi olarak 2 kırmızı çizgilerinin olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Ülkesine vatanına bayrağına sahip çıkmak kadar değerli bir şey var mı? Ben bu topraklarda hiçbir zaman yabancı bir asker postalı istemiyorum. Bizim altı okumuzdan biri milliyetçiliktir. Herkesin şunu çok iyi bilmesi gerekir. 2 kırmızı çizgimiz var birisi vatandır, ikincisi bayraktır. Yabancı bir asker postalının gelmesini istemiyorum. 35 yıldır terörle mücadele ediyor bu memleket. Yabancılar mı yaptı bu mücadeleyi? Meclis kürsüsünde sordum, kim bu yabancı askerler? Amerikalıları mı, Ruslar mı Yunanlılar mı, Almanlar mı? Çıkın bunu açıklayın. Özellikle Bahçeli’ye söyledim, asla. Bizim ülkemiz var mücadeleyi yapan şerefli polislerimiz, askerlerimizdir. Yaptılar o mücadeleyi sonuna kadar yaptılar yapıyorlar da. Söz veriyorum söz, o Kandil denen yuvayı da yerle yeksan etmezsem bana da Kılıçdaroğlu demesinler” şeklinde konuştu.

Yeni bir başlangıç yapacaklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Bu ülkeyi büyüteceğiz, bölgesinin en güçlü ülkesi haline getireceğiz ama bunu yaparken barışı, huzuru, kardeşliği elden bırakmayacağız. Beraber ve birlikte olacağız.”diye konuştu.

Yeniufuk