Çevirimiçi seminerlerle Yozgat'tan tüm Türkiye'ye anlatıyor

Çevirimiçi seminerlerle Yozgat'tan tüm Türkiye'ye anlatıyor

Yozgat Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi tarafından yapılan davet üzerine “Lisans Öğrencileri için Proje Hazırlama Süreçleri” konulu çevrimiçi videoseminer verdi.

A+A-

Farklı üniversitelerden öğrencilerin ve akademisyenlerin de takip ettiği ve 10 Mayıs 2022 Salı günü çevrimiçi olarak yürütülen toplantının moderatörlüğünü Uşak Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi Proje Destek Birimi’nden Öğr. Gör. Dr. Gülşah Başkan yaptı.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata, öğrenci projelerinde taklitçi çalışmalardan ziyade özgün fikirler etrafında faaliyetlerin planlanması gerektiğini hatırlattı.

Proje tabanlı çalışmaların öğrencilerin planlı, hedef ve ürün odaklı çalışma yetkinliklerini güçlendireceği yönünde bilgiler de veren Prof. Dr. Mustafa Böyükata “Hiçbir emek boşa gitmez. Doğru. Fakat çalışan herkes kazanır diye bir kural da yoktur. Hedef odaklı çalışanlar başarır” dedi.

Prof. Dr. Mustafa Böyükata TÜBİTAK programları hakkında da bilgiler verip üniversitelerde öğrenim görmekte olan ön lisans ve lisans öğrencilerini projeler yoluyla araştırma yapmaya teşvik etmek amacıyla desteklerin sağlandığı TÜBİTAK 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı ve TÜBİTAK 2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı ile ilgili tanıtıcı bilgiler verdi. Ayrıca TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları için de aktif katılımlarını teşvik edici bilgiler verdi.

Katılımcıların memnuniyetlerini ifade ettikleri seminerin sununda paylaştığı değerli bilgiler sebebiyle Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür edildi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.