Çekerek Belediyesi'nden çiftçiye destek! 300 bin adet dağıtım yapıldı

Çekerek Belediyesi'nden çiftçiye destek! 300 bin adet dağıtım yapıldı

Çekerek Belediyesi, Fide üretim tesislerinde yöre çiftçisini üretime teşvik ve desteklemek üzere sunduğu katkıyı tesislerde ürettiği 300 bin Biber fidesi dağıtarak, sürdürüyor.

A+A-

Çekerek İlçe Belediye Başkanı Eyüp Çakır, Bir devlet için savunma ve yerli silah sanayii ne kadar önemliyse, tarımda da Tohum ve fide üretimi o kadar önemli olduğunu belirtti.

Çekerek İlçesinde Çiftçilerin katılımı ile düzenlenen Biber Fidesi dağıtım programında konuşan Başkan Çakır, “Bir milletin tarım ve hayvancılıkta kendi kendine yeter olması son derece önemli olup, tarımsal üretimi, tarımda çeşitliliği ve verimliliği artırma çalışmalarının yanı sıra üretimi teşvik ve üreticiyi güçlendirme uygulamalarını da hayata geçirmeye devam ediyoruz. Çiftçilerimizin her zaman yanında oluyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Çakır açıklamasında şunları söyledi: “Belediyemize ait Fide Üretim tesisinde başlattığımız çalışmalarla düzenli olarak Fide üretimini destekleyecek ve şehrimizin üretimiyle kendi kendine yeten aynı zamanda üreten şehirlerle rekabet edecek hale getirmeyi hedefliyoruz.

Bugün burada Çiftçi kardeşlerimize 300 Bin Biber Fidesini ücretsiz dağıttık. İnşallah bu projelerin karşılığında Şehrimizi Üretim Üssü haline getireceğiz. Yerelde Kalkınma Modeliyle çiftçimizin üretimi artacak, Kooperatifleşmeyle üretilen ürünlerin işlenerek Son Mamül olarak satışa sunulmasına da destek olacağız.”