Cavlak için geri sayım başladı

Cavlak için geri sayım başladı

Boğazlıyan ilçesinde Belediyeye ait Cavlak Celal Atik Termal Yüzme Havuzu’nda bakım, onarım ve restorasyon çalışmalarına başlandı. Belediye Başkanı Gökhan Coşar ,çalışmaların 20 gün içerisinde bitirilip, halkın hizmetine sunulacağını açıkladı.

A+A-

Yozgata bağlı Boğazlıyan ilçesinde Belediyeye ait Cavlak Celal Atik Termal Yüzme Havuzu’nda bakım, onarım ve restorasyon çalışmalarına başlandı. Belediye Başkanı Gökhan Coşar ,çalışmaların 20 gün içerisinde bitirilip, halkın hizmetine sunulacağını açıkladı.


Pandemi nedeniyle bir süre kapalı olan Boğazlıyan ilçesinin Bahariye köyündeki Jeotermal tesiste bakım, onarım ve restorasyon çalışmalarının, normalleşme süreciyle birlikte kısa zamanda hizmete açılacağı bildiridi


Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar,  yaptığı açıklamada ilçenin önemli değerlerinden olan termal sıcak suyun Boğazlıyan’a ve turizme kazandırılması kapsamında çalışmaların sürdüğünü ifade etti. Başkan Coşar, çalışmaların tamamlanması ile birlikte pandemi tedbirleri çerçevesinde açık yüzme havuzunun vatandaşların istifadesine sunulacağını söyledi.


Termal özellikli suyun romatizma ve cilt hastalıkları başta olmak üzere birçok hastalığa iyi gelmekte olduğunun ifade edildiğini kaydeden Başkan Gökhan Coşar, “Mevcut suyun sağlık turizmine kazandırılması noktasında ise çalışmalarda bulunuyoruz. Bu kapsamda açık yüzme havuzunda bakım, onarım ve restorasyon çalışmalarını hızla tamamlayıp Cavlak havuzunu yeni yüzü ile vatandaşlarımızın kullanımına açacağız” dedi.