Çalışmalar sürüyor! Yozgat'ta sahaya indiler

Çalışmalar sürüyor! Yozgat'ta sahaya indiler

Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli uzmanlar, kişilere yönelik sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin çıkarılması, kişilerin gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlanılması için Yozgat'ta çalışmalarını sürdürüyor.

A+A-

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesinde bulunan Sosyal Hizmet Merkezi’nde görevli uzmanlar, kişilere yönelik sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerin çıkarılması, kişilerin gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden yararlanılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Yozgat’ta Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) sayesinde dezavantajlı grupların il, ilçe ve mahalle bazında sosyal risk haritası oluşturuluyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Neşeli Sosyal Hizmet Merkezi uzmanları tarafından hane ziyaretlerinin devam ettiğini söyledi.

İl Müdürü Neşeli, Sosyal Hizmet Merkezleri kişi ve ailelerin kendi bünye ve çevre şartlarından doğan veya kontrolleri dışında oluşan maddi, manevi ve sosyal yoksunluklarının giderilmesine ve ihtiyaçlarının karşılanmasına, sosyal sorunlarının önlenmesi ve çözümlenmesine yardımcı olunmasını ve hayat standartlarının iyileştirilmesi ve yükseltilmesi için Aile ve Sosyal Destek (ASDEP) Hizmetleri kapsamında hane ziyareti gerçekleştirildiğini aktardı.

İl Müdürü Neşeli, "Bakanlığımızın hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştırmak için ASDEP çerçevesinde hane ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. ASDEP, aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçların tespiti ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden eğitim, sağlık, istihdam gibi hizmetlerden yararlanmalarının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. Bu minvalde haftanın iki iş günü merkez mahallerde ASDEP Aile Destek Personellerimiz hane ziyaretleri gerçekleştirerek vatandaşlarımıza Bakanlığımızın hizmetlerini anlatıp her türlü rehberlik ve danışmanlık hizmeti veriliyor. Her hafta perşembe ve cuma günleri ASDEP çerçevesinde sahadayız. Yaşam koşullarının iyileştirilmesi için aile destek personellerimiz kırmızı yelekleriyle sahada olacaklar" dedi.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.