Büyük rağbet görüyor! Yozgatlıların tercihi netleşti

Büyük rağbet görüyor! Yozgatlıların tercihi netleşti

Bağ ve bahçelerden toplanan yerli ürünler semt pazarlarında satılmaya başlandı. Yozgat’ta her yıl Haziran ayının sonlarından Ekim ayının başına kadar tezgahları süsleyen yerli sebze ve meyveler vatandaşlardan büyük rağbet görüyor.

A+A-

Yozgat’ta her yıl Haziran ayının sonlarından Ekim ayının başına kadar tezgahları süsleyen yerli sebze ve meyveler vatandaşlardan büyük rağbet görüyor.

Yozgat'ta Salı ve Çarşamba günleri kurulan pazarda satışa sunulan yerli ürünler büyük rağbet görüyor.
Yozgat'ta vatandaşlar haftalık yiyeceklerini ve kışlık erzaklarını pazardan karışlarken, yerli ürünlere de büyük rağbet gösteriyor. Yerli ürünlerin çıkmasıyla birlikte pazarda fiyatlar biraz daha aşağı düşerken, vatandaşlarda fiyatlardan memnun kalıyor.

Yozgat’ta yetişen sebze ve meyveler tezgahları süsledi. Her yıl Haziran ayının sonlarından itibaren satışa sunulmaya başlayan yerli sebze ve meyveleri vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. Üzüm başta olmak üzere çeşitli sebze ile meyvelerin pazara sürüldüğü bugünlerde vatandaşlar yerli ürünlere ilgi gösteriyorlar.

Bağlardan toplanarak manavlara satılan yerli ürünler, vatandaşlardan büyük rağbet görüyor. Ayrıca yerli sebzelere de vatandaşların büyük ilgi gösterdiği görülürken, satıcılar ilginin fazla olmasından memnun olduklarını söylediler. Yozgat’ta yetişen sebzelerin piyasaya çıkmasından sonra sebze fiyatlarında ciddi düşüş olduğunu belirten Orhan Gülmez, vatandaşların hem meyveye hem de sebzeye büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Gülmez her yıl yaz mevsiminde batı illerinde yaşayan vatandaşlarda yerli sebze ve meyve gönderdiklerini kaydetti.

Yerli ürünlerde daha az ilaç ve gübre kullanıldığı için daha lezzetli ve daha taze olduğunu belirten alışveriş yapan vatandaşlar İbrahim Selvi, "Yerli ürünlerimiz hem daha lezzetli hem de daha taze oluyor. İkincisi ise alışverişimizi köylü vatandaşlarımızdan yaparsak, satış yapan çiftçilerimiz de daha çok üretmeye gayret gösterecektir" dedi.