Bozok Üniversitesi'nin akademisyenlerine büyük onur

Bozok Üniversitesi'nin akademisyenlerine büyük onur

Prof.Dr. Murat Alper'in Researchgate.com 'da yayınladığı "Türkiye'de en çok atıf alan ve H index'i en yüksek 6.000 akademisyen" başlıklı çalışmada Bozok Üniversitesi'nden birçok isim yer aldı.

A+A-

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi öğretim üyesi Prof.Dr. Murat Alper'in Researchgate.com 'da yayınladığı "Türkiye'de en çok atıf alan ve H index'i en yüksek 6.000 akademisyen" başlıklı çalışmada Türk üniversitelerinde görev yapan yerli ve yabancı akademisyenler içinde Google Scholar profillerine göre en çok atıf alan ve H index'ine sahip ilk 6000 kişi açıklandı. Listede Bozok Üniversitesi Rektörü  Prof. Dr. Ahmet Karadağ başta olmak üzere üniversitemizden çok sayıda öğretim üyesi yer aldı.

Prof.Dr. Murat Alper’in 6-10 Şubat 2021’deki Google Scholar açık profillerine göre H indeksi ve atıf sayısına göre açıkladığı ilk 6.000 araştırmacı içinde H indeksi en yüksek akademisyenlerimizin isimleri ise şöyle:

Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pamir Eren Ersoy, Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Bülent Çiftçi, Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Ethem Serdar Yalvaç, Tıp Fakültesi  Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi  Prof. Dr. Neziha Yılmaz, Fen-Edebiyat Fakültesi Uygulamalı Matematik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abdullah Sönmezoğlu, Sorgun Meslek Yüksekokulu Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ersin Kantar.

Yozgat Bozok Üniversitesi’nin yakaladığı bu başarı ve yükselme trendi üzerine açıklamalarda bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Karadağ: “Akademide kendini geliştirmek bir zorunluluktur. Salt görevlerden ziyade akademiye yakışır tarza kendinizi geliştirmek, yenilemek akademisyenliğin sorumluluklarını yerine getirmek, bu vazifenin olmazsa olmaz misyonudur. Türkiye’de en çok atıf alanlar listesinde yer alarak Yozgat Bozok Üniversitesi'nin marka üniversite olmaya yaraşır bir sıçrama göstermesinde emeği geçen akademisyenlerimizi kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” ifadelerini kullandı.