“Bozok Kariyer Fest” işbirliği protokolü imzalandı

“Bozok Kariyer Fest” işbirliği protokolü imzalandı

Bozok Üniversitesi ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) arasında 29 Kasım ve 1 Aralık tarihleri arasında üniversite ev sahipliğinde düzenlenecek olan “Bozok Kariyer Fest” işbirliği protokolü imzalandı.

A+A-

Bozok Üniversitesi ve Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) arasında 29 Kasım ve 1 Aralık tarihleri arasında üniversite ev sahipliğinde düzenlenecek olan “Bozok Kariyer Fest” işbirliği protokolü imzalandı.

Bozok Üniversitesi Kariyer ve Mezun Merkezinde düzenlenen imza törenine Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel, Yozgat YDO Koordinatörü Doğu Sezen katıldı. İşbirliği protokolü Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ve  Orta Anadolu Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Ahmet Emin Kilci tarafından imzalandı.

Öğrencilerin kendi ilgi alanları, becerileri ve tercihlerine en uygun kariyer yolunu belirleyebilmeleri için farklı ve profesyonel bakış açılarından faydalanabilmesi, kariyerlerine dışarıdan bakma  şansı yakalayabilmeleri amacıyla düzenlenen işbirliği protokolünde öğrenciler iş başvuru süreçlerini öğrenme, iş mülakatlarını yönetebilme, firma ve sektörleri tanıma fırsatı yakalayacaklar.

İmza töreninde konuşan Kariyer ve Mezun Merkezi Müdürü Doç. Dr. Sümeyra Gazel, Kariyer Fest’in dört aylık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek amaçlarının her sektörden alanında uzman iş insanlarını öğrencilerle buluşturmak olduğunu dile getirdi. Doç. Dr. Gazel, Kariyer ve Mezun Merkezi olarak öğrencilerin motivasyonunu arttırıcı etkinlikler yapmayı planladıklarını belirterek üniversitemizde ilk kez yapılacak olan Kariyer Fest’in kendileri adına da heyecan verici olduğunu ifade etti.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ ise yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Yapılması planlanan Bozok Kariyer Fest’i öğrencilerimizin  kariyer planları ve geleceklerini inşa etme noktasında büyük bir yatırım olarak görmekteyiz. Gençlere bu temelde yaklaşarak hayat çizgilerine yön vermek için ellerinden tutmak ve kariyer planlamaları noktasında öncü olmak bizlerin sorumluluğunda. Kariyer ve Mezun Merkezi’mizin geleceğimize yönelik  yapmış olduğu  çalışmalar oldukça anlamlı ve önemli. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizin hayallerini yeşertecek ve hayata geçirecek önemli dokunuşlar yapıyorlar. Karşılıklı fikirlerin örtüşmesiyle birlikte mevcut olan projeye dahil olan ORAN Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız işbirliği protokolü bu amaç çerçevesinde hayata geçirilmektedir. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” 

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.