Boğazlıyan'ın Sırçalı beldesi yeşile bürünüyor

Boğazlıyan'ın Sırçalı beldesi yeşile bürünüyor

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında 980 fidanı toprakla buluşturdu.

A+A-

Yozgat'ın Boğazlıyan ilçesine bağlı Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında 980 fidanı toprakla buluşturdu. 

Başkan Koçyiğit, “Gelecek kuşaklara daha güzel daha yeşil bir Sırçalı bırakmak adına bu etkinliği önemseyerek güzel bir faaliyete imza atmış olduk” dedi.

Sırçalı Belediye Başkanı Ferit Koçyiğit, yaptığı açıklamada; Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında beldenin çeşitli bölgelerine ağaç fidanı dikildiğini söyledi.

Başkan Koçyiğit, “Daha yeşil bir Türkiye için ülkemizin dört bir yanında bayram havası var. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde fidanlar Türkiye’nin her tarafında toprakla buluştu. Biz de beldemizde 980 ağaç fidanını toprağa diktik. Geleceğe nefes, dünyaya nefes sloganıyla gelecek kuşaklara daha güzel daha yeşil bir Sırçalı bırakmak adına bu etkinliği önemseyerek güzel bir faaliyete imza atmış olduk. Biz de belediye olarak Sırçalı Kasabamızı yeşil alanlarla zenginleştirmek için çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Herkesin ağaç dikmesi için buradan çağrımı yineliyorum” dedi.

“Geleceğe nefes, dünyaya nefes” programı kapsamında eski mezarlığa 30 adet büyük ladin çamı, 300 adet 1,5 metre boyunda sedir ağacı, Sırçalı Dağı’ndaki boş alana 650 adet 1,5 metrelik sedir ağacını toprakla buluşturduklarını kaydeden Başkan Koçyiğit, “İlkbaharda da Ihlamur, Akçaağaç, At kestanesi, Süs elması, Japon ayvası, Berberis (kadın tuzluğu), Ateş dikeni gibi fidanlarda yeni mezarlık ve kasabamız cadde ve sokaklarında toprakla buluşturulacaktır.En başta Sırçalı’daki çamlığımızın her karışında emeği çabası alın teri olan sevgili Murat Korkmaz hocama kasabamızın dört bir yanındaki fidanlarda ve bu yıl diktiğimiz ve dikeceğimiz fidanlarda maddi katkısı olan tüm hemşerilerime ve emeği geçen tüm çalışanlara şahsım ve kasabam adına teşekkür eder, saygı ve sevgilerimi sunarım.” 

Yeniufuk