Boğazlıyan’da ihale tartışmasında son durum

Boğazlıyan’da ihale tartışmasında son durum

Boğazlıyan Belediyesi'ne ait iki parça arsa ihalesinin ilan edilmesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Boğazlıyan İlçe Başkanlığı tarafından bir açıklama yapılarak, katılmak isteyen vatandaşlara dosya verilmediği iddia edilmişti.

A+A-

Boğazlıyan Belediyesi'ne ait iki parça arsa ihalesinin ilan edilmesi üzerine Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Boğazlıyan İlçe Başkanlığı tarafından bir açıklama yapılarak, katılmak isteyen vatandaşlara dosya verilmediği iddia edilmişti. İddialar sonrasında Boğazlıyan Belediyesi tarafından bir açıklama paylaşıldı.

Belediyenin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "İhaleye geçici teminat ücretini yatıran tüm vatandaşlarımızın katılma hakkı vardır" denildi.

Belediye tarafından yapılan paylaşım sonrasında ise CHP Boğazlıyan İlçe Başkanlığı tekrar bir açıklama yapıldı. Açıklamada, dosya alamayan kişilerin CHP İlçe Başkanlığına bilgi vermesi sonucunda dosya verilmeyen kişilerin Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar tarafından arandığı ve dosyaların o şekilde verildiği söylendi. 

1-047.jpg

"GÖRMEK İSTEMEYENE GÜNEŞİ BİLE GÖSTEREMEZSİNİZ"

Boğazlıyan Belediyesi tarafından ihale süresince şeffaf bir şekilde kamera kaydının yapılacağı bilgisi verilerek yapılan açıklamada, "Görmek istemeyene güneşi bile gösteremezsiniz! Cumhuriyet Halk Partisi Boğazlıyan İlçe Başkanlığının yerel gazetede yayınlanan ihale ilanı üzerinden yapmış olduğu gerçeklerden uzak, tamamen soyut ifadelerle kafaları karıştırmayı amaçlayan sosyal medya üzerinden basın açıklaması, bir kez daha dedikodu siyasetinin ucuz bir örneğini sergilemiştir. Bu konu hakkında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesine gerek duyulmuştur. Uyum ve dayanışma kültürünün en güzel örneğini sergilediğimiz Boğazlıyan’da şeffaf, hesap verebilir ve toplumun tüm kesimini kucaklayan bir belediyecilik anlayışıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Boğazlıyan Belediyesi Hizmet Binası toplantı salonunda dün saat 14.00 ile 14.30 saatlerinde gerçekleştirilecek ihaleye geçici teminat ücretini yatıran tüm vatandaşlarımız katılma hakkı vardır. Bu zaman dilimine kadar 5 vatandaşımız ihaleye çıkacak taşınmazlar için geçici teminat ücretini yatırmıştır. Katılım sağlamak isteyen vatandaşlarımız için Mali Hizmetler Müdürlüğümüz ve Veznemiz öğle arası da hizmet verecektir. İhale süresince şeffaf bir şekilde kamera ile kayıt yapılacaktır. Halka hizmet, Hakk’a hizmettir düsturuyla çıktığımız bu yolda, her şartta ve koşulda her zaman hizmetin en güzeline ve en iyisine layık gördüğümüz vatandaşlarımızı yanıltmaya çalışan bu anlayışa karşı belki anlayabilecekleri inancıyla cevap vermeyi doğru buluyoruz" ifadelerine yer verildi.

"ADRESE TESLİM İHALE"

CHP Boğazlıyan İlçe Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verilmişti; "Boğazlıyan Belediyesinden 'Adrese Teslim' ihale. Boğazlıyan Belediyesi ne ait iki parça arsa ihalesi gazetede ilan edildi. Katılmak isteyen vatandaşlarımıza dosya verilmezken bugün ihale edilecek.  İhaleyi halkımız adına anamuhalefet partisi olarak takip edeceğiz." 

"HER TÜRLÜ İSPATA HAZIRIZ"

"Boğazlıyan Belediyesi'ne cevaben" notuyla CHP İlçe Başkanlığı tarafından tekrar yapılan paylaşımda, "Gazetede çıkan ilan sonrasında belediyeye gelen ihaleye katılmak isteyen Yurttaşlarımıza ( Harun ..., Alaaddin..., Mert ...., Ayhan ... vs. ) dosya verilmemiştir. Dosya alamayan kişilerin bize bilgi vermesi sonucunda dosya verilmeyen kişiler Belediye Başkanı Gökhan Coşar tarafından aranarak dosyalar verilmiştir.  Belediye ye ait olan iki parça arazi ne kadar fazla paraya satılır ise belediyemiz daha fazla kar elde edecektir. Bu konuda her türlü ispata hazırız. Hatta CHP Boğazlıyan İlçe Başkanlığı olarak bu konuyu kamuoyu ile paylaşmaktan gurur duyuyor ve olmayan bir durum varsa yargıya taşımanızı rica ediyoruz" denildi. 

"ALANLARA VE İLÇEMİZE HAYIRLI OLSUN"

İhale yapıldıktan sonra ise CHP İlçe Başkanlığı'ndan son olarak şu açıklama paylaşıldı; "Bugün ilçemizde ihale edilecek iki parça arsa satışı ile ilgili dün ve bugün dosya almak için giden vatandaşlarımızın dosya alamaması şikayeti üzerine sosyal medya paylaşımı yaptık. Paylaşımımız üzerine dosya alamayan kişiler bizzat Belediye Başkanı Gökhan Coşar tarafından aranarak dosya verilmesini sağladık. 303 Bin TL ye gidecek arsalar toplamda 915 TL'ye iki vatandaşımıza ihale olmuştur.  Yaptığımız bu güzel çalışma sonrasında belediyemiz kasasına 612 Bin TL fazla girmesine vesile olmuş olduk.  Alanlara ve ilçemize hayırlı olsun."