Boğazlıyan LGS’de başarılı

Boğazlıyan LGS’de başarılı

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Liselere Giriş Sınav sonuçları, Boğazlıyan’da coşkuya dönüştü. İlçe tarihinde nitelikli okullara öğrenci göndermede zirvenin yakalandığı LGS sonuçları, eğitimde alınan mesafeyi de gözler önüne serdi.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde açıklanan Liselere Giriş Sınav sonuçları, Boğazlıyan’da coşkuya dönüştü. İlçe tarihinde nitelikli okullara öğrenci göndermede zirvenin yakalandığı LGS sonuçları, eğitimde alınan mesafeyi de gözler önüne serdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladığı günden itibaren; başarıya endekslenen ve bu inancını her geçen gün artıran Mustafa Şimşek, gerek okul idarecileri, gerek öğretmenler ve gerekse velilerin başarı sürecinde büyük fedakarlıklar sağlamasına önderlik ederek, ilçede büyük bir başarıya imza attı.
Zamanının büyük bir bölümünü okul idareci ve öğretmenlerle geçirerek, eğitim ve öğretim sürecinde yapılması gerekenleri anlatan ve planlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, şimdilerde emeklerin karşılıksız kalmadığının gururunu yaşıyor.

Eğitim öğretim sürecinin pandemi dolayısıyla daha zorlu geçtiği bu dönemde uzun bir maratonun ardından Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçlarının açıklaması ile birlikte 58 fen lisesi, 4 sosyal bilimler lisesi, 9 anadolu lisesi, 14 anadolu imam hatip lisesi (Proje İHL), 5 mesleki ve teknik Anadolu lisesi ve 1 güzel sanatlar lisesi olmak üzere toplam 91 öğrenci nitelikli okullara yerleşti.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Şimşek, şöyle konuştu:
“Son yıllarda merkezi sınavlardaki başarısını artıran ilçemiz; geçen sene (2019-2020 e.ö.yılı) Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Lisesi, Proje İHL gibi ve Galatasaray Lisesi’de dahil olmak üzere nitelikli ortaöğretim okullarımıza merkezi yerleştirme ile 71 öğrenci gönderirken bu sene (2020-2021 e.ö. yılı) bu sayıyı zorlu geçen eğitim sürecine rağmen öğrencilerimizin öğretmenlerimizin ve velilerimizin özverili çalışmaları sonucunda 91 öğrenciye çıkarmayı başardık.

İlçe olarak gerçekleştirmiş olduğumuz yadsınamaz başarımızda emeği geçen okul yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrenci ve velilerimize teşekkürlerimizi sunuyor ve her yıl bir önceki yıllarda elde ettiğimiz başarılarımızın artarak devam etmesini, yeni eğitim öğretim yılında da öğrencilerimizle okullarımızda buluşmayı temenni ediyoruz.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.