Boğazlıyan Belediye Başkanı Coşar: Geleceğimizin teminatıdır

Boğazlıyan Belediye Başkanı Coşar: Geleceğimizin teminatıdır

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ‘Öğretmenler toplumun en saygıdeğer ve cefakâr insanlarıdır’ diyerek bir kutlama mesajı paylaştı.

A+A-

23 Kasım 2021 - Salı 16:50

 

“GELECEĞİMİZİN TEMİNATIDIR ÖĞRETMENLER”

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, ‘Öğretmenler toplumun en saygıdeğer ve cefakâr insanlarıdır’ diyerek bir kutlama mesajı paylaştı.

GÜNDEM Haberi

Boğazlıyan Belediye Başkanı Coşar, geleceğin mimarı, sevginin, fedakârlığın en somut örneği ve Peygamber mesleği olan öğretmenlere şükranlarını sunarak emeklerinin karşılığının asla ödenmeyeceğini belirtti. 

Başkan Coşar, “Öğretmenlerimiz; eğitim -öğretimin yanı sıra çocuklarımızın tüm hayatlarını şekillendirecek kişiliğin belirlenmesinde, hayata dair kanaatlerinin düşüncelerinin oluşmasında, geleceğin inşasında büyük emekleri olan örnek insanlardır” dedi.

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Her biri birer fedakarlık örneği olan öğretmenlerimizin milli ve manevi değerlere yaslanarak çocuklarımızı bilginin evrenselliğine taşıması, aydınlık yarınlar adına en büyük umudumuzdur. Çünkü hayatta hangi mesleği seçmiş ya da hangi mevkiye gelmiş olursa olsun, herkes öğretmenlerin rahle-i tedrisinden geçmiş, ışığıyla aydınlanmıştır. Her biri birer fedakarlık örneği olan öğretmenlerimizin milli ve manevi değerlere yaslanarak çocuklarımızı bilginin evrenselliğine taşıması, aydınlık yarınlar adına en büyük umudumuzdur.Öğretmenler, insanlığı aydınlık yarınlara taşıyan adsız kahramanlardır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilerek geleceğe hazırlanmasını sağlayan öğretmenler, ülkemizin de bu vesileyle geleceğine yön vermektedir.
Tüm meslek grupları sizlerin elinde şekillenmektedir. Özgürlüğü, bağımsızlığı, ulusal egemenliği, cumhuriyeti ve demokrasiyi koruyan bu değerleri koruyup yüceltecek kuşakları yetiştiren değerli öğretmenler, sizlerin varlığıyla gelecekten en ufak kaygımız ve endişemiz yoktur. En zor şartlarda bile, ülkemizin her köşesine ulaşarak ışık olan, fedakarlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. Başta Başöğretmenimiz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet, hayatlarını sürdüren öğretmenlerimize de sağlıklı ve uzun ömür diliyorum" şeklinde konuştu. 

Boğazlıyan Haber

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.