Bilal Şahin Yozgat'a söz vermişti! Çalışmalarda sona gelindi

Bilal Şahin Yozgat'a söz vermişti! Çalışmalarda sona gelindi

Yozgatlı Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin tarafından Yozgat Bozok Üniversitesi Kampüsünde inşa edilen Bilal Şahin Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) binası inşaatında sona gelindi.

A+A-

Yozgatlı Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin tarafından Yozgat Bozok Üniversitesi Kampüsünde inşa edilen Bilal Şahin Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) binası inşaatında sona gelindi.

Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin tarafından Yozgat Bozok Üniversitesi Bilal Şahin Batı Kampüsünde inşa edilen Bilal Şahin Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi (TÖMER) binası 2021-2022 eğitim öğretim yılında hizmete girmesi planlanıyor. 

vd-002.jpg

Toplam 2 bin mere kare alan üzerine iki katlı ve iki ayrı bloktan oluşan binada 10 adet 18 kişilik sınıf, 50 kişilik amfi sınıf, 50 kişilik bilgisayar odası, 5 okutman, 1 öğretmen, 1 müdür, 2 müdür yardımcısı, 1 memur odası ve 70 metrekare kafetarya bulunuyor.

Temeli atılan Bilal Şahin Türkçe Öğretimi Araştırma ve Uygulama Merkezi binası 2021-2022 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak.

Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin, vatanını ve bayrağını seven her iş insanının bölgesinde ve ülkesine kalkındırma mecburiyeti olduğunu ifade ederek, kültür elçilerimiz olan uluslararası öğrencilerilerimize TÖMER binasının faydalı olacağını dile getirdi. Şahin, atlarıyla tüm kıtayı fetheden atalarımızın emaneti olan kültür elçilerimizin modern ve ferah ortamda eğitimlerini sürdürmelerini amaçladıklarını vurguladı.

İlgili Haberler