Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi'nde mezuniyet coşkusu

Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi'nde mezuniyet coşkusu

Yozgat Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi’nde 2020-2021 akademik yılı lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Bilal Şahin İlahiyat Fakültesi’nde 2020-2021 akademik yılı lisans eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

Erdoğan Akdağ Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen törene Yozgat Valisi Ziya Polat, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Arif Hamdi Sazak, İdare Mahkemesi Başkanı Murat Ayrancı, Baro Başkanı Muhsin Ayanoğlu, , İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Başer, İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, Yozgat Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Zafer Kişi, Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin ve Şevket Şahin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Güngör Yılmaz ve Prof. Dr. Yücel Güney, Üniversite Genel Sekreteri Prof. Dr. Uğur Kölemen, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdülkadir Dündar, daire müdürleri, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

26092021-61501838f2b9e.png

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan mezuniyet töreni İlahiyat Fakültesi öğrencisi Hilmi Altıok’un Kur’an-Kerim Tilaveti ile devam etti.

2020-2021 eğitim-öğretim dönemi İlahiyat Fakültesi birincisi Sahure Gül Coşkun, mezun olan öğrenciler adına konuşma yaptı. Coşkun, ilahiyatçı kimliği ile mezun olmanın gururunu yaşadıklarını belirterek bu görev ve sorumlulukla hakkıyla mesleklerini yerine getirmek istediklerini dile getirdi.

Fakülte Dekanı Prof. Dr. Abdülkadir Dündar: “Beş yıl süren ilahiyat eğitim ve öğretimini başarılı şekilde tamamlayarak yeni bir sürece yelken açtınız. Bundan sonra sadece öğrenen değil hem öğrenen hem de öğreten olacaksınız. Gittiğiniz her yerde, bulunduğunuz her mahfilde, yüce dinimiz İslam’ı insanlarımıza anlatarak, onları doğru bir şekilde bilgilendireceğinize inancımız tam” ifadelerini kullandı.

Yozgat Bozok Üniversitesine sayısız katkıları ve destekleri bulunan Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin konuşmasında; “Sayın Rektörümüz bizi hiç boş bırakmadan yeni yatırımlara yöneltiyor. İnşallah kısa süre sonra TÖMER binasını da tamamlayıp, hizmete kazandırmış olacağız. İmkânlarım doğrultusunda Yozgat Bozok Üniversitesi’nin yanında olmak bir lira dahi olsa yatırım yapmak istiyorum. Çünkü üniversitemize hizmet, halka hizmet demektir. Elimden geldiği kadar üniversitemize katkı vermeye devam edeceğim. Değerli öğrenciler! Sizleri yetiştiren anne ve babalarınız başta olmak üzere eğitim öğretim hayatınızı şekillendiren hocalarımıza çok teşekkür ediyorum. Mezuniyetiniz hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ mezun olan öğrencilerin beklentisi olan mezuniyet coşkusu sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek “Pırıl pırıl genç yürekleri mezun etmenin, öğrencilerimizi ailelerine ve güzel ülkemize kazandırmanın onurunu, gururunu ve sevincini Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak hep birlikte yaşıyoruz. Sizlere mezuniyet sözümüz vardı. Şimdi bunu yerine getirmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz.” dedi.

Rektör Karadağ, İlahiyat Fakültesi’nin rahlesinden geçecek olan öğrencilerimizin mezuniyet sonrası üzerlerine yüklenecek sorumlulukları düşünerek daha donanımlı daha bilinçli daha hedefe matuf şekilde yetiştirdiklerinin altını çizerek şunları söyledi: “Değerli öğrencilerim. Hayat öylesine hızlı ve çabuk akıyor ki hayatın anlamını ve değerini güzelleştiren sizlerin hayatınıza yüklemiş olduğunuz kıymet ve değerden geçiyor. Eğer hayata anlam ve değer katacaksanız bu kendinize olan güvenden geçmekte. Hayallerinizin peşinden koşun ve hayallerinizi içselleştirin. Hayalleriniz doğrultusunda hedeflerinize kilitlenerek birçok alanda başarı hikâyesi yazacaksınız. Sizlerden beklentimiz hayatınıza anlam ve değer katacak olan hayal ve hedeflerinizi emek ve gayretle hayata geçirerek bir başarı hikâyesine dönüştürmenizdir. Yozgat Bozok Üniversitesi ailesi olarak, bütün mezunlarımızın vatanımıza, milletimize, devletimize faydalı birer insan olarak çok önemli görevler üstleneceklerine inanıyoruz. Yolunuz, bahtınız açık, mezuniyetiniz kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Rektör Karadağ konuşmasının sonunda Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin’e ayrı bir parantez açarak şunları söyledi: “Üniversitemiz ve şehrimiz için teşekkürün en büyüğünü değerli İş İnsanımız Bilal Şahin Bey’e ve ailesine etmek istiyorum. Bilal Bey gerçekten bir Yozgat aşığı. Üniversiteye önem atfediyor; çünkü biliyor ki bu ülkenin yarınları bu ülkenin geleceği olan gençler eğer donanımlı ve nitelikli yetişirse bu ülkenin yarınları garantide olur. Yozgat Bozok Üniversitesi büyürse şehir kazanır. O kadar gönlü zengin bir insan ki bunu bir hemşehrisi olarak ifade ediyorum, yaptığı hizmetlerden ve şehrine kattığı değerden dolayı çok ama çok mutluyum. Allah hayırlı bereketli uzun ömürler versin.”

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse öğrencilerin zorlu bir süreci bugün mezuniyetle taçlandırdıklarını belirterek, insanımızı ayakta tutan din gibi temel yapıtaşını yine insanlığa en doğru biçimde yansıtacak İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin mezuniyetlerinin hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

Yozgat Valisi Ziya Polat mezun olan öğrenci ve ailelerini yiğitler şehri Yozgat’ta ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. İlahiyat Fakültesi’nde okumanın ayrı bir görev ve sorumluluğu olduğuna dikkat çeken Vali Polat: “İlahiyat fakültesi mezunu olmanın ayrı güzelliği var. Sadece anlatmakla değil yaşadığınız hayatla da bunu göstermeniz lazım. Bunun bilinci ve şuuru ile yolunuz bahtınız açık mezuniyetiniz hayırlı olsun” dedi.

Protokol konuşmalarının ardından Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Koca tarafından bir konser verildi.

Konser sonrası Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fatih Koca’ya çiçek takdiminde bulundu. Rektör Karadağ üniversitemizin kuruluşundan itibaren değerli katkı ve hizmetleri bulunan İş İnsanı Bilal Şahin’e de günün anısına bir plaket hediye etti.

Dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından takdim edildi. Mezun öğrenciler kep fırlatarak mezuniyetlerini coşkuyla kutladı.