Beyaz  perdeye Yozgat damga vuracak!

Beyaz perdeye Yozgat damga vuracak!

Yozgat Bozok Üniversitesi Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo-TV programından iki önemli başarı imza attı.

A+A-

Yozgat Bozok Üniversitesi Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo-TV Programı alanında başarılı projelere imza atmaya devam ediyor.

Yozgat MYO Radyo Tv programı Öğretim Görevlisi Batuhan Kalaycı ve bölüm öğrencisi Faruk Can Koç İtalya’da gerçekleşen uluslararası Erasmus Plus projesine katıldı. Film Beyond Borders adlı projede sinema ve film yapımı üzerine çalışmalar yapan Koç, alanı ile ilgili birçok önemli isimle bir araya gelirken Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı ise film yapım tekniklerine dair deneyimlerini paylaştı.

Festival davetlisi olarak Yozgat Bozok Üniversitesi’ni temsil eden Yozgat Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı ve Öğrenci Faruk Can Koç aynı zamanda düzenlenen uluslararası film festivaline de katılarak önemli filmleri izleme ve söyleşilere katılma şansı yakaladı. Festival sürecinde Venedik şehri de ziyaret edildi.

Yozgat Meslek Yüksekokulunun yaptığı çalışmalar dolayısıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen bu yıl beşincisi düzenlenen Türk Dünyası Belgesel Film Festivali’nde Yozgat Bozok Üniversitesi proje ortağı olarak festivalde yer aldı.

Aralarında İstanbul Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi’nin de yer aldığı festivalde Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ onur kurulunda yer alırken, festivalin jüri üyeliğini ise Yozgat Meslek Yüksekokulu Radyo Televizyon Programı Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı üstlendi. Birçok profesyoneli bir araya getiren Türk Dünyası Belgesel Film Festivali’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, TRT gibi kurumlar da destekçileri arasında yer alırken festivalde ödül alan eserler 9 Ülkede gösterime girecek.

İki önemli başarılı çalışmadan dolayı büyük bir mutluluk duyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, “Üniversitemizin her alanda görünür olması bizleri memnun ediyor. Özellikle Radyo-TV programımızın yürüttüğü ulusal ve uluslararası çalışmalardan dolayı mutluluğumu ifade etmek istiyorum. Yozgat Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Batuhan Kalaycı ve öğrencilerini tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini temenni ediyorum.” dedi. 

Yozgat Hakimiyet