Bem-Bir-Sen ülke genelinde yetkisini 16.kez taçlandırdı

Bem-Bir-Sen ülke genelinde yetkisini 16.kez taçlandırdı

Bem Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz, sendikalarının 2021 yılı içerisinde ülke genelinde 58 Bin 635 üye sayısı ile 16. kez yetkili sendika olmaya hak kazandı.

A+A-

Bem Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz, sendikalarının 2021 yılı içerisinde ülke genelinde 58 Bin 635 üye sayısı ile 16. kez yetkili sendika olmaya hak kazandı.


Bem Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz, yaptığı açıklamada; şuba başkanlarına, üyelerine teşekkür ederek bu büyük başarının mimarlarının Bem Bir Sen ailesi olduğunu söyledi.


Başkan Şaşmaz, “Yerel Yönetim çalışanlarımızın mali ve özlük haklarını geliştirmek, özgürlük alanlarını genişletmek amacıyla kurulduğumuz 1994 yılından bugüne yüzlerce kazanımımızın yanı sıra insani konularda duyarlı, kültürel değerlerimize bağlı, her türlü vesayet odağına karşı duran tarzımızla 16. Defa Yerel Yönetim Hizmet Kolunda yetkili sendika olarak, hizmet kolumuzdaki diğer sendikaların toplam üye sayılarını geride bıraktık.


T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğünde düzenlenen yetki tespit toplantısı sonucunda Yerel Yönetim çalışanlarımızın teveccühü, teşkilatımızın azmi ve çalışkanlığı, Üyelerimizin ilkeli ve kararlı duruşu tutanaklara yansıdı.


El değiştiren belediyelerde siyasi partilerin yandaşı sendikalarca üyelerimize yönelik yapılan baskı, tehdit ve sürgünlerle yetkiyi alacağını zannedenler Bem-Bir-Sen’in dik duruşu, kararlı tavrı, birlik ve beraberlik içerisinde verdiği mücadele neticesinde yine hüsrana uğradı.

Hizmet sendikacılığı yaklaşımından taviz vermeyen Bem-Bir-Sen 16’ıncı defa Yerel Yönetim Hizmet Kolunun Genel Yetkili sendikası oldu.

Yerel Yönetim çalışanlarının haklarını savunan, hukukunu koruyan, yerel yönetimlerde politikalarının belirlenmesinde aktif rol oynayan, her türlü zulüm, haksızlık, baskı ve zorbalığa karşı mücadele eden, mazlumdan ve adaletten yana tavır koyan, ilkeli duruş kararlı yürüyüşümüzle Üyelerimizden aldığımız destek, hem gücümüzün hem de sorumluluğumuzun büyüklüğünün göstergesi oldu.

Emeğin ve Ekmeğin onurlu mücadelesinde katkısı olan Teşkilatımıza, Şube/İl Başkanlarımıza, Üyelerimize teşekkür ederiz. Büyük Bem-Bir-Sen ailemize hayırlı olsun.”diye konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.