Belediye Başkanı Celal Köse: Yozgat’tan ayrıldıklarında da birer tanıtım elçisi olacaklar

Belediye Başkanı Celal Köse: Yozgat’tan ayrıldıklarında da birer tanıtım elçisi olacaklar

Yozgat Belediyesi, üniversite hayatına başlayan öğrencilere yönelik şehir turu düzenleyerek gençleri her alanda desteklemeye, her imkanla yanlarında olmaya, önlerini açmaya devam ediyor.

A+A-

Yozgat Belediyesi, üniversite hayatına başlayan öğrencilere yönelik şehir turu düzenleyerek gençleri her alanda desteklemeye, her imkanla yanlarında olmaya, önlerini açmaya devam ediyor.

Genç dostu Yozgat Belediyesi, genç belediye başkanı Celal Köse önderliğinde gençlere yalnızlıklarını hissettirmiyor. Belediye Başkanı Celal Köse, yoğun programı içerisinde gençlere zaman ayırmayı ihmal etmiyor. Gençlerin hem başkanı gençlerin hem ağabeyi olan Başkan Köse, mütevazi ve içten yaklaşımlarıyla gönüllere de dokunuyor.

Kahvaltıda buluştu

Belediye Başkanı Celal Köse eşi Nagihan Köse ile birlikte Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Sosyal Tesislerin’nde Türkiye Diyanet Vakfı Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencilerle kahvaltı yapan Başkan Köse ve eşi Nagihan Köse samimi ortamda sohbet ederek, talep ve beklentilerini dinledi. Yozgat’ta gençlere yönelik yapılan hizmet ve projelere ilişkin bilgilendirmede bulunan Başkan Köse, öğrencilerin her zaman yanlarında olmayı sürdüreceklerini söyledi.

Başkan Köse, “Türkiye Diyanet Vakfı Öğrenci Yurdu’nda kalan değerli genç kardeşlerimize şehrimizi gezdirerek bilgilendirmelerde bulunduk. Kadim şehrimizi oldukça beğendiler” dedi.

‘Gönül Belediyeciliği’ sloganıyla, gençlerin talep ve beklentilerinin karşılanmasına yönelik projeleri hayata geçiren Başkan Köse, gençlerin şehirlerine aidiyet duygularını arttırarak problemlerin tespiti ve çözümünün parçası olmaları ve kentin tarihi, kültürel, turistik yerleriyle ilgili bilgi edinmelerini amaçladıklarına değindi.

Öğrenciler misafir

Başkan Köse, Yozgat’a gelen her öğrencinin kendilerinin misafir olduğunun altını çizerek, Yozgat’tan ayrıldıklarında da birer tanıtım elçisi olacaklarını kaydetti.

Başkan Köse, geleceğin teminatı gençlerin her zaman yanlarına olmaya devam edeceklerini belirterek, gençlerel yönelik hazırladıkları projeleri en kısa sürede hizmete sunacaklarını ifade etti.

Başkan Köse, “Öğrenciler bizim misafirlerimiz. Bize düşen de eğitimin her kademesinde destek vermek. Burada yapmış olduğumuz farkındalık oluşturmak.Öğrencilerimizle belirli dönemlerde biraraya gelerek sohbet toplantıları düzenleyeceğiz” dedi.

Şehir turu attılar

Diyanet Vakfı Öğrenci Yurdu’nda kalan öğrenciler kahvaltının ardından Yozgat’ın tarihi ve kültürel mekanlarını gezdiler.

Yozgat Belediyesi şehri tanıtmak, öğrencilerin şehir ile bütünleşmelerini ve uyumlarını sağlamak amacı ile bir gezi programı düzenledi. Ailelerinden, evlerinden uzakta yeni bir yaşama başlayan öğrenciler, kendilerine tahsis edilen araçlarla şehri baştan başa gezerek, Gün boyu Yozgat’ın tarihi, sosyal ve kültürel özelliklerini yakından tanıma fırsatı yakalayan gençler, programdan büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Programın Yozgat’ı tanımaya ve oryantasyon sürecini hızlandırmaya önemli katkı sağladığını belirten öğrenciler, "Bizlere gösterilen yakın ve sıcak ilgiden dolayı çok mutluyuz. İlk kez geldiğimiz bu şehri tanımak açısından son derece faydalı olan bu organizasyondan ve gösterilen misafirperverlikten ötürü Belediye Başkanı Celal Köse ve eşi Nagihan Köse’ye teşekkür ederiz” dediler.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.