Bekir Bozdağ, Yozgat'a yapılan yatırımları anlatmaya devam ediyor

Bekir Bozdağ, Yozgat'a yapılan yatırımları anlatmaya devam ediyor

TBMM Anayasa Komisyon Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Akdağmadeni ve Boğazlıyan ilçesinde bulunan sağlık hizmetlerine değinerek bir açıklama yaptı.

A+A-

AK Parti iktidarı Akdağmadeni'ne ve Boğazlıyan'a yeni devlet hastanesi kazandırdı diyerek bir açıklamada bulunan Milletvekili Bozdağ hastanelerin, en son teknoloji ile yapıldığını ve en ileri tıbbî teknoloji ile donatıldığını kaydetti. 

"AKDAĞMADENİLİLERE HAYIRLI OLSUN"

Akdağmadeni ilçesinde yapılan sağlık hizmetleri hakkında yaptığı açıklamada Milletvekili Bozdağ, "AK Parti iktidarı, Akdağmadeni’ne yeni devlet hastanesi kazandırdı. Akdağmadeni yeni devlet hastanesi, en son teknoloji ile yapıldı ve en ileri tıbbî teknoloji ile donatıldı. AK Parti iktidarından (kasım 2002’den) önce Yozgat merkez ve Akdağmadeni dahil Yozgat’ın hiçbir ilçesinde bilgisayarlı tomografi (bt) cihazı yoktu. AK Parti iktidarı, Akdağmadeni devlet hastanesine 1 (bir) bilgisayarlı tomografi (bt) cihazı kazandırdı.  Artık Akdağmadeni vatandaşı tomografi çektirmek için başka illere gitmiyor; tomografisini Akdağmadeni devlet hastanesinde çektirebiliyor. AK Parti iktidarından (kasım 2002’den) önce  Akdağmadeni  devlet hastanesinde tek bir tane yoğun bakım yatağı yoktu. Bugün Akdağmadeni devlet hastanesinde 6 yoğun bakım yatağı vardır. 2002’de  Akdağmadeni Devlet Hastanesinde 1 diş ünitesi vardı; haziran 2021 itibariyle 4 diş ünitesi vardır. AK Parti iktidarından (kasım 2002’den) önce Akdağmadeni Devlet Hastanesi'nde diyaliz merkezi yoktu. Temmuz 2021 tarihi itibariyle Akdağmadeni Devlet Hastanesi'nde diyaliz merkezi ve 12 diyaliz cihazı vardır. Yeni Devlet Hastanesi Akdağmadenililere hayırlı olsun. Akdağmadenililer her şeyin en iyisine layıktır. Her şey  Akdağmadeni için" ifadelerini kullandı.

"HER ŞEY BOĞAZLIYAN İÇİN"

Boğazlıyan'da yapılan sağlık hizmetlerine de değinen Milletvekili Bozdağ, "AK Parti iktidarı, Boğazlıyan’a yeni devlet hastanesi kazandırdı. Boğazlıyan yeni devlet hastanesi, en son teknoloji ile yapıldı ve en ileri tıbbî teknoloji ile donatıldı. AK Parti iktidarından (kasım 2002’den) önce Boğazlıyan Devlet Hastanesi'nde tek bir tane yoğun bakım yatağı yoktu. Bugün Boğazlıyan Devlet Hastanesi'nde 5 yoğun bakım yatağı vardır. 2002’de Boğazlıyan Devlet Hastanesi'nde 1 diş ünitesi vardı; haziran 2021 itibariyle 4 (dört) diş ünitesi vardır. AK Parti iktidarından (kasım 2002’den) önce Boğazlıyan Devlet Hastanesi'nde diyaliz merkezi yoktu. Temmuz 2021 tarihi itibariyle Boğazlıyan Devlet Hastanesi'nde diyaliz merkezi ve 9 diyaliz cihazı vardır. Yeni Devlet Hastanesi Boğazlıyanlılara hayırlı olsun. Boğazlıyanlılar her şeyin en iyisine layıktır. Her şey Boğazlıyan için" şeklinde konuştu.

Etiketler : ,