Bekir Bozdağ: Türk halkı, büyük bir destan yazdı

Bekir Bozdağ: Türk halkı, büyük bir destan yazdı

TBMM Anayasa Komisyon Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ,15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında bir açıklama paylaştı.

A+A-

15 Temmuz'da Türk halkının yenilmez ve geçilmez bir güç olduğunun dosta ve düşmana ilan edildiğini söyleyerek açıklama yapan TBMM Anayasa Komisyon Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, "15 Temmuz darbe teşebbüsüne karşı mücadele ederken şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve dua ile anıyorum" dedi.

"TÜRK HALKI GÖĞSÜNÜ AÇIP KURŞUNLARA KOŞTU"

Türk halkının darbe teşebbüsünü engellediğini belirterek açıklamada bulunan AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ,, "15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türk halkı; Cumhurbaşkanına, meclisine, hükümetine, iradesine, anayasasına ve demokrasisine ölümüne sahip çıkmıştır. 15 Temmuz’da Türk halkı; Merhum Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çağrısına uyup ölümüne bir kurtuluş ve İstiklal mücadelesi verdiği, bilumum düşmanları yendiği ve büyük zaferler kazandığı gibi aradan geçen yaklaşık yüz yıl sonra da Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısına uydu, birlik oldu, darbe teşebbüsüne karşı ölümüne bir mücadele verdi ve bu mücadele sonucunda hem darbe teşebbüsünü engelledi hem de TSK içinde darbeye teşebbüs eden FETÖ’nün teröristleri ile darbe teşebbüsüne destek veren ülkeleri ve karanlık güçleri yendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi; Gazi Meclis’tir, milli iradenin tecelligahıdır, milletin kalbidir. Kurtuluş mücadelesi yıllarında dahi bombalanmayan Türkiye Büyük Millet Meclisi, 15 Temmuz darbe teşebbüsü sırasında hain FETÖ’cü teröristler tarafından bombalandı. 15 Temmuz’da darbe teşebbüsüne karşı Türk halkı tankların altına yattığı, göğsünü açıp kurşunlara koştuğu, bomba ve kurşun yağmuru altında mücadele ettiği gibi onların temsilcisi milletvekilleri de Meclis’te ölümü göze aldı ve atılan bombaların altında mücadelesini sürdürdü. Sokaklarda, caddelerde, yollarda, meydanlarda ve her yerde Türk halkını geçemeyen darbeci hain alçak FETÖ’cü teröristler, TBMM’de de milletin vekillerini geçemediler; halkı da halkın Meclis’teki temsilcilerini korkutamadılar, susturamadılar ve durduramadılar. Aksine Türk halkı ve TBMM darbe teşebbüsünü engelledi. Darbeye teşebbüs eden hain alçakları, onlara destek veren ülkeleri ve karanlık bilumum güçleri de yendi. Türkiye Büyük Millet Meclisi, ikinci defa 'Gazi' vasfını kazandı. Ölümü göze alıp bombalar altında darbe teşebbüsüne karşı direnen ve mücadele eden Gazi Meclis’in şerefli bir üyesi olmayı nasip eden Rabbime sonsuz şükrediyorum" ifadelerini kullandı.

"15 TEMMUZ’DA HALKIN GÜCÜ TANKIN GÜCÜNÜ YENDİ"

Artık Türkiye’de muhtıralar, darbe teşebbüsleri ve darbeler devrinin kapandığını söyleyen Bozdağ, "15 Temmuz’da darbe teşebbüsüne karşı verdiği mücadele ile Türk halkı, büyük bir destan yazmıştır. 15 Temmuz, Türk halkının yenilmez ve geçilmez bir güç olduğunun dosta ve düşmana ilan edildiği gündür. 15 Temmuz’da Türk halkı, hem darbe teşebbüsüne kalkışan TSK içindeki FETÖ’cü teröristleri hem de darbe teşebbüsüne destek veren ülkeleri ve karanlık güçleri yendi. 15 Temmuz’da halkın gücü tankın gücünü yenmiştir. 15 Temmuz’da verdiği mücadele ile Türk halkı; demokrasi, millet, devlet ve vatan düşmanlarına en büyük darbeyi indirmiştir. 15 Temmuz, Türk demokrasi tarihinde bir dönüm noktasıdır. Artık Türkiye’de muhtıralar, darbe teşebbüsleri ve darbeler devri kapanmıştır. Bundan sonra darbe teşebbüsüne niyetlenecek ve kalkışacak hain alçaklar, daima karşılarında Türk halkını bulacaktır.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türk halkının darbe teşebbüsüne karşı verdiği ölümüne mücadeleyi başka bir ülke halkı ve lideri verseydi o ülkeye, o ülke halkına ve o ülke liderine verilmedik ulusal ve uluslararası nişan ve madalya kalmazdı. Belki Nobel Barış ödülü dahi verilirdi. Ancak yüzyılın demokrasi mücadelesini veren ve kazanan Türkiye Cumhurbaşkanı liderliğindeki Türk halkı olunca, maalesef bu büyük mücadeleyi ve büyük zaferi görmezden geldiler ve daha kötüsü bu mücadeleyi ve başarıyı değersizleştirmek için her şeyi yaptılar, hala da yapıyorlar. 15 Temmuz darbe teşebbüsüne karşı mücadele ederken şahadet şerbetini içen tüm şehitlerimizi saygı, rahmet ve dua ile anıyorum. 15 Temmuz darbe teşebbüsüne karşı mücadele ederken gazilik şerefine erişen gazilerimizi saygıyla anıyor, sıhhat ve afiyet içinde uzun ömürler diliyorum. 15 Temmuz darbe teşebbüsüne karşı mücadele eden Aziz Türk milletinin her bir ferdine ayrı ayrı şükranlarımı sunuyor, hepsini saygıyla anıyorum" şeklinde konuştu.