Bekir Bozdağ:“ Tıp Fakültesi ve Hastanesi kazandırma şerefi”

Bekir Bozdağ:“ Tıp Fakültesi ve Hastanesi kazandırma şerefi”

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti’nin Yozgat’a Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Tıp Fakültesi Hastanesini kazandırdığını belirtti.

A+A-

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, AK Parti’nin Yozgat’a Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Tıp Fakültesi Hastanesini kazandırdığını belirterek “Kurulan her üniversitede tıp fakültesi bulunmamasına rağmen 2007 yılında TBMM’de verdiğimiz önergeyle Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni  Yozgat’ımıza kazandırdık.”dedi.

Sosyal medya hesabından Yozgat’taki yatırımlar ile ilgili paylaşımlar yapan Bozdağ, “Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi 2010 yılında hizmet vermeye başlarken, 2018 yılında ise en son teknoloji tıbbi cihazlar  ile donatılan, modern poliklinikler, ameliyathaneler ve hasta odaları olan yeni binasında hizmet vermeye başladı.”dedi. 

ZOR AMELİYATLAR BİLE YAPILABİLİYOR

Bozdağ, “Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi hastanesiyle temel tıp bilimleri, dahili ve cerrahi ana bilim dallarında profesör,doçent, dr öğretim üyesi ve araştırma görevlisi  akademik ünvanlarına sahip bilim insanı doktorların görev yaptığı bir üniversite hastanesi Yozgat’ımıza kazandırdık.Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi beyin ve sinir cerrahisi, çocuk cerrahisi, göğüs cerrahisi, kadın hastalıkları ve doğum, kalp ve damar cerrahisi, ortopedi ve travmatoloji, üroloji, kulak-burun-boğaz hastalıkları gibi ana bilim dallarında vatandaşlarımıza şifa dağıtan bilim insanları bulunmaktadır.Açık kalp ameliyatı gibi zor ameliyatlar tıp fakültesi hastanemizde yapılabilirken, göğüs cerrahisi ve kalp damar cerrahisi ana bilim dalı uzmanlarının katılımı ile aynı anda akciğer ve kalp ameliyatı bile yapılabilmiştir.

ÇEVRE İLLERE DE ŞİFA DAĞITIYOR

Üniversite hastanesinin sadece Yozgat ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlara hizmet vermediğini belirten Bozdağ “Üniversite hastanesi, hem Yozgat ve ilçelerinde yaşayan hemşehrilerimize hem de çevre il ve ilçelerdeki vatandaşlarımıza şifa olmaya ve sağlıklarına kavuşturmaya devam ediyor.Yozgat Şehir Hastanesi ve Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile Yozgat’ımızı  bir sağlık merkezine dönüştürdük. Ak parti iktidarlarından önce şifa bulmak için Sivas, Kayseri ve Ankara gibi şehirlere gitmek zorunda kalan hemşehrilerimizin büyük ekseriyeti Yozgat’taki iki hastanemizde şifa bulabilmekte, sağlığına kavuşabilmektedir.”ifadelerini kullandı. 

BU ŞEREF İÇİN RABBİME ŞÜKREDİYORUM

Bozdağ, “Yozgat’ımıza Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesini kazandıran Cumhurbaşkanımız ve Ak Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a şahsım ve Yozgat’lı hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum. Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinin Yozgat’a ve Yozgat’lı hemşehrilerimize kazandırılmasında emeği geçen kişilerden biri olma şerefi ve gururunu bizlere yaşatan rabbime sonsuz şükrediyorum. Hayaldi gerçek oldu.Yozgat her şeyin en iyisine layık.Her şey Yozgat için”dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.