BDDK son verileri paylaştı! En fazla döviz bulunduran il Yozgat oldu

BDDK son verileri paylaştı! En fazla döviz bulunduran il Yozgat oldu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre Türkiye’de 81 ilde banka hesaplarında en fazla döviz bulunduran il Yozgat oldu.Yozgat’ı Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Gümüşhane izledi.

A+A-

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre Türkiye’de 81 ilde banka hesaplarında  en fazla döviz bulunduran il Yozgat oldu.Yozgat’ı Aksaray, Nevşehir, Kırşehir, Gümüşhane izledi.

BDDK’nın açıkladığı sektörün ilk altı ayındaki veriler katılım bankalarının toplam mevduat içinde payları düşük olsa bile mevduatlarının yüzde 41’inin yurtiçi ve yurtdışı yerleşiklerin altın hariç DTH (döviz mevduatı) olduğunu ortaya koyuyor. Mevduat bankalarında ise toplam mevduat içinde yine yurtiçi ve yurtdışı yerleşiklerin altın hariç DTH oranı yüzde 36 seviyesinde. Hem kamu hem de katılım bankalarında yurtiçi ve yurtdışı yerleşiklerin altın mevduatının toplam mevduattaki payı ise yüzde 20. Katılım bankalarında TL cinsi mevduatın payı ise sadece yüzde 19,7 iken mevduat bankalarında ise TL cinsi mevduatın toplam mevduattaki payı yüzde 23,7.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre Türkiye’de 81 ilde banka hesaplarında  en fazla döviz bulunduran il Yozgat olduğu ortaya çıktı.

Yeniufuk

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.