Başkan Yalçın müjdeyi verdi! Değişim ve dönüşüm başladı

Başkan Yalçın müjdeyi verdi! Değişim ve dönüşüm başladı

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, Akdağlılara değişim ve dönüşümün haberini verdi.

A+A-

Çarşı merkezini düzenleyecek ve şehrin havasını değiştirecek proje için Akdağmadeni Belediyesi düğmeye bastı. Akdağmadeni İlçesinde İstaklal Caddesinde büyük değişim ve dönüşüm projesi başladı.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Çarşı merkezi düzenleme projesiyle İstiklal caddesinde büyük dönüşüm başlıyor. Çarşı merkezi düzenleme projesiyle İlçemizin çehresini değiştirecek projemizde çalışmalara bugün itibariyle başladık. İlçe merkezini oluşturan İstiklal Caddesi’nde (Çarşı Merkezi) başlattığımız düzenleme çalışmasıyla Akdağmadeni modern, düzenin simgesi, alt yapısı ve üst yapısıyla yenilenmiş, ferah ve kent estetiğine yakışır bir caddeye kavuşuyor. 

proje-1.jpg


Lütfullah Kayalar Caddesi’nden başlayıp, Saat Kulesi Meydanı’nı da içine alan, çarşı içerisinden PTT önüne kadar devam edecek projemizde; 

proje-rota.jpg


6 bin ton sıcak asfalt kullanarak güzergah boyu yolları yenileyeceğiz,


Çarşı merkezinde toplamda 6600 metre kare yeni kaldırım düzenlemesi yapıyoruz. 3 Metre genişliğinde yapacağımiz kaldırımlar yaya güvenliğini ve ulaşımını olumlu yönde etkileyecek, çarşı merkezinde öncelik araçlardan çok vatandaşlarımızda olacaktır.

proje-2.jpg


Akdağmadeni’nin caddeleri, sokakları pırıl pırıl, tertemiz olacak anlayışıyla yürüttüğümüz çalışmalarımız doğrultusunda yine ilkleri gerçekleştiriyoruz. Çöp konteynerlerini yer altına alma çalışmamızı ilk olarak İstiklal Caddesi'nden başlatıyoruz. Böylelikle görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçmiş olacağız. 


Yeni Sokak aydınlatma direkleriyle birlikte PTT önünden başlayıp Lütfullah Kayalar Caddesine kadar olan güzergahı modern bir görünüme kavuşturacak, görsel anlamda çarşı merkezini cazibeli bir duruma getireceğiz. 

proje-3.jpg


Tüm bu çalışmalarla birlikte cadde ve sokak estetiğine uygun çevre düzenlemeleri yapacağız. Yılların vermiş olduğu yorgunluğun hissedildiği çarşı merkezimiz, çalışmalar tamamlandığında bambaşka bir görünüme kavuşacak, tertemiz ışıl ışıl haliyle herkesin beğenisini kazanacaktır.

proje.jpg

Gayret bizden, tevfik Mevla’dan, takdir hizmetlerin en güzeline layık Akdağmadeni halkındandır.”