Başkan Yalçın: 2021 yılı Akdağmadeni’mizin yılı olacak

Başkan Yalçın: 2021 yılı Akdağmadeni’mizin yılı olacak

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr. Nezih Yalçın, 2021 yılının Akdağmadeni'nin yılı olacağını söyledi.

A+A-

Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr. Nezih Yalçın, Akdağmadeni’nin tarihinde bir ilk olarak görülen ve en kapsamlı projelerden bir tanesi olan İstiklal Caddesi Düzenleme Projesini tamamlayarak vatandaşların hizmetine sunduklarını söyledi. Başkan Yalçın,“2021 yılı Akdağmadeni’mizin yılı olacak.”dedi.

Başkan Nezih Yalçın, ilçenin çehresini değiştiren projenin tamamlanması ile halkın yoğun katılımı ile gerçekleştirilen açılışta vatandaşların takdirini topladı.

Başkan Yalçın, burada yaptığı konuşmada; Akdağmadeni’nin her şeyin en iyisine ve en güzeline layık olduğunu belirterek, buna yönelik çalışmaları gece gündüz demeden sürdürdüklerini ifade etti.
Başkan Yalçın, “İstiklal Caddesi çalışmalarımızı tamamladık. Caddemiz alt yapısı ve üst yapısıyla ilçemize ve her şeyin en iyisine layık olan değerli vatandaşlarımıza yakışır hale getirdik. Bu özel ve anlamlı günü vatandaşlarımızla birlikte geçirmek, kıymetli gençlerimiz ve çocuklarımıza güzel bir gün yaşatmak için düzenlediğimiz etkinlik kapsamında ana caddemizi trafiğe kapatarak çeşitli ikramlarla vatandaşlarımızı ağırladık. Davetimize gösterilen büyük ilgi ve halkımızın yaklaşık 2 yıldan beri özlem duyduğu birlikteliği tekrardan yaşamak bizleri oldukça memnun etmiştir.”dedi.

akdag4.jpg

300 KİŞİLİK FABRİKA TAMAMLADIK YATIRIMCIMIZA TESLİM ETTİK

Sosyal belediyecilik anlamında sadece alt yapı ve üst yapı sorunları ile değil ilçe ekonomisi ve istihdamına yönelikte ciddi çalışma yürüttüklerini vurgulayan Başkan Yalçın, bu kapsamda vatandaşların istihdamını sağlayacak 300 kişilik fabrikayı tamamlayarak yatırımcıya teslim ettiklerini ifade etti.
Başkan Yalçın, “İstiklal Caddemiz yoluyla, çevre düzenlemesiyle, ışıklandırmasıyla, engelsiz kaldırımlarıyla modern bir şehir merkezi görünümüne yapmış olduğumuz yoğun ve detaylı çalışmalar sonucunda kavuştu.2021 Akdağmadeni’nin yılı olacak hedefiyle planladığımız projelerimizden 300 kişilik fabrika binası tamamlanarak yatırımcıya teslim edildi, Güneş Enerji Santrali Projesi, Lisanslı Atık Ayrıştırma ve Sıfır Atık Projesi, 9.ayda hizmete başlamasını planladığımız Kreş ve Gündüz Bakım Evi Projesi , Salep ve Yöresel Ürünler Paketleme Tesisi ve Atık Su Arıtma Tesisi Projesi çalışmalarında emin adımlarla ilerliyoruz. Yaz döneminde İstiklal Caddemizde vatandaşlarımız kaliteli zaman geçirecek, esnaflarımız da bu hareketlilikten olumlu şekilde etkilenecektir. Yaz sonunda Sakarya Caddemizde başlatacağımız çalışmalarla karanlık ve bakımsız olan bu caddemizi ışıl ışıl, yeni düzenin simgesi olan bir mekan haline getireceğiz.

Sözlerimi bitirmeden önce 2 ay boyunca gecesiyle gündüzüyle büyük bir özveriyle çalışan personellerime ve bu süreçte güzel sonuçları olacağını bildiği için sabredip anlayış gösteren değerli esnaflarımıza teşekkür ediyorum . Vatandaşımızla ve esnafımızla bir değerlendirme yapıp bundan sonraki süreçte haftanın belirli bir günü İstiklal Caddemizi trafiğe kapatarak halkımızın ve kıymetli evlatlarımızın caddede zaman geçirmelerini sağlayacak çalışmalarımız olacaktır. Birlik beraberlik içerisinde nice güzel günlerde tekrar buluşacağız. İlçemize hayırlı olsun.”diye konuştu.

Kültür Merkezi önünde düzenlenen etkinlikte vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Yalçın, vatandaşların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Bazı vatandaşlar Başkan Yalçın’la fotoğraf çektirirken ilçeye kazandırdığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.