Başkan Köse: Yozgat’ı hep birlikte geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz!

Başkan Köse: Yozgat’ı hep birlikte geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz!

Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat’ı geleceğe taşıyacak projelere hep birlikte imza atmak için gece gündüz çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

A+A-

Yozgat’ın geleceği gönül belediyeciliği sloganıyla Yozgat’ın geleceğine yönelik adımlar atarak, projeler geliştiren Başkan Celal Köse, Yozgat’ın geleceğini etkileyecek önemli yatırım, hizmet ve çalışmalarla ilgili vatandaşlarla istişareler gerçekleştirilerek, fikir alış verişinde bulunuyor.

Yozgat’a dair fikri olan herkesi dinleyen, herkesin sürece katkı sunmasını önemseyen Başkan Köse, samimi ve içten yaklaşımlar göstererek, 7’den 70’e herkes kesimle diyalog içerisinde bulunuyor.

Birlik beraberlik vurgusu

Göreve geldikleri günden bu yana toplumun her kesimiyle istişareyi bir gelenek haline getirdiklerini, bu maksatla da şehrin geleceği adına önemli bir adımlar attıklarının altını çizen Başkan Köse, “Yozgat olarak bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimiz. Şehir olarak şehrin geleceği için ortak hareket etmemiz gerekiyor. Şehrimizi hep birlikte 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine hazırlamaya devam edeceğiz” dedi.

Sinerji oluşturdu

Yozgat için vatandaşlarla iyi bir sinerji oluşturan Başkan Köse, istişarelerden ve ortaya konan fikirlerden istifade ederek, insan odaklı planlar üzerinde duruyor.

Sadece belediye hizmetleri yaparak Yozgat’ı geleceğe taşınamayacağına değinen Başkan Köse, insanların yaşayabilecekleri iyi bir çevre ve insanlar için iyi bir sosyal hayat oluşturulması gerektiğinin altını çizdi.

Ortak yönetim

Her fırsatta vatandaşlarla ve esnaflarla bir araya gelmeye özen gösterdiklerini kaydeden Başkan Köse, “Bu sayede hem hasbihâl ediyoruz hem de bölge halkının taleplerini dinleme imkanı buluyoruz. Ziyaretlerimiz birlik beraberliğimizi, hizmetlerimizde bereketi artırıyor, şehrin yönetimine katkı sağlıyor” ifadelerini kullandı.

İstişare kültürü

Yozgat’ta yapılan çalışmaları vatandaşların talepleri doğrultusunda gerçekleştirdiklerine değinen Başkan Köse, “Şehrimizi hemşerilerimizle birlikte yönetiyoruz. Mahallelerimizi tek tek gezerek vatandaşlarımızı dinliyor ve çalışmalarımızı bu görüşmelerin ışığında yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Halkın görüşü

Hizmetlerinde katılımcılığı esas aldıklarını her seferinde vurgulayan Başkan Köse, “Göreve geldiğimiz günden bu yana üzerinde durduğumuz en önemli konulardan bir tanesi katılımcı belediyecilik olmuştur. Yaptığımız çalışmalarımızı hemşerilerimizin talepleri doğrultusunda gerçekleştirirken, hayata geçirdiğimiz projelerde de yine hemşerilerimizin görüşlerini alıyoruz” açıklamasında bulundu.

Yozgat Hakimiyet

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.