Başkan Coşar müjdeyi verdi! Her ziyareti bir yatırıma dönüşüyor

Başkan Coşar müjdeyi verdi! Her ziyareti bir yatırıma dönüşüyor

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Daha yaşanabilir ve daha temiz bir Boğazlıyan için” yaptığı girişimlerin karşılık bulduğunu müjdeledi.

A+A-

Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Daha yaşanabilir ve daha temiz bir Boğazlıyan için” yaptığı girişimlerin karşılık bulduğunu müjdeledi.

Başkan Coşar, projenin İller Bankası A.Ş. Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nca 2 Eylül 2021 Perşembe günü ihaleye çıkacağını ve 450 günde bitirilmesinin hedeflendiğini belirterek, “Gelecek nesillere daha temiz bir Boğazlıyan’ı miras bırakmak en büyük arzumuzdur. İlçemize ve ilçe halkımıza şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Kıt kanaat imkanlarla, bir çok il belediye başkanının üretemediği devasa projeleri 2 yıl gibi kısa sürede Boğazlıyan’a kazandıran Belediye Başkanı Gökhan Coşar, önceki gün gittiği Ankara’dan yine müjdeli bir haberle döndü.

HER ZİYARETİ BİR YATIRIMA DÖNÜŞÜYOR

2 yıllık Belediye Başkanlığı sürecine onlarca proje sığdıran ve bir bir faaliyete geçiren Başkan Coşar, ilçenin sosyal, kültürel ve ekonomik yönden kalkınmasında lokomotif rol üstleniyor.

Ankara’ya her ziyaretinde Cumhurbaşkanı Yardımcımız sayın Fuat Oktay Beyefendi, Yozgat Milletvekilleri Bekir Bozdağ ve Yusuf Başer başta olmak üzere Bakanlıklar ve Genel Müdürlükler nezdinde çok iyi diyaloglar kurarak ilçeye hizmet ve yatırımın akışını sağlayan Başkan Coşar, önceki gün de Boğazlıyan’ın büyük ihtiyaç duyduğu Atık Su Arıtma Tesisi’ni kopardı.

ATIK SU ARITMA TESİSİ 450 GÜNDE TAMAMLANACAK

Kısa süre zarfında milyarlarca yatırımı Boğazlıyan’a kazandırarak bir çok İl Belediye Başkanı’nın performansını geride bırakan Coşar, “Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır” diyerek, yeni hedefler ortaya koydu.

Boğazlıyan Atık Su Arıtma Tesisi’nin, İller Bankası A.Ş. Yatırım Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nca 2 Eylül 2021 Perşembe günü Ankara’da ihalesinin yapılacağını duyuran Başkan Coşar, yüklenici firma sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yer teslimi yapılarak işe başlanacağını ve 450 günde tamamlanacağını kaydetti.

Boğazlıyan Atıksu Arıtma Tesisi’nin önemli bir proje olduğunu dile getiren Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar, “Bu yatırımla bölgemizdeki atıksu sorununu tamamen ortadan kaldıracağız” dedi.

ARITILMIŞ SU TARIMA HAYAT VERECEK

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Coşar, “Projenin ihalesi önümüzdeki ay gerçekleştirilecek. Bu yatırımla bölgedeki atıksu sorununu tamamen ortadan kaldıracağız. Atık su arıtma tesisine Boğazlıyan’ın ihtiyacı var. Bizlerde Belediye olarak çalışmalarımızı tamamladık. Atık su arıtma tesisi faaliyete geçtikten sonra ilçemizin atık suyu dönüştürülerek tarımda kullanılacak. Atık su arıtma tesisi faaliyete geçtiği zaman boşa akıp giden suyu arıttıktan sonra tarım alanında kullanılacak. Böylece çiftçilerimize de katkı sağlamış olacağız.”

Hayata geçirdiğimiz projelerle hem atıksu altyapımızı güçlendireceğiz hem de daha geniş alanda halkımıza atıksu arıtma hizmeti sunacağız. Bu çalışmalarımız boyunca bize destek olan ve emeği geçen herkese teşekkür eder, projenin hayırlı ve uğurlu olması dileğiyle, saygı ve sevgilerimiz sunarım” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.