Başkan Celal Köse Yozgat'ın hizmetkarı oldu

Başkan Celal Köse Yozgat'ın hizmetkarı oldu

Göreve başladığı gün Belediye hizmet binasındaki makam odasının kapısını açıp, bir daha da kapatmayan Belediye Başkanı Celal Köse, halkın talep, istek ve önerilerini bizzat kendisi dinliyor.

A+A-

Göreve başladığı gün Belediye hizmet binasındaki makam odasının kapısını açıp, bir daha da kapatmayan Belediye Başkanı Celal Köse, halkın talep, istek ve önerilerini bizzat kendisi dinliyor. Makam odasına gelmeyen ya da gelemeyenleri de gerek evlerinde gerekse cadde ve sokak gezileriyle ziyaret eden Başkan Köse, Yozgat’ın efendisi değil Yozgat’ın hizmetkarı olduğunu yansıtıyor.

YOZGAT’A HİZMETKAR

Tevazu, samimiyet ve gayret ile Yozgat için yoğun mesai harcayan, Başkan Köse “Memleket işi gönül işidir. Gönül işi tevazu, samimiyet ve gayret gerektirir. Tek sevdamız halkımıza hizmet etmek ve hizmetkar olmaktır” dedi.

Gönül belediyeciliği alanındaki çalışmalarıyla dikkat çeken Başkan Köse, cadde cadde, sokak sokak gezerek vatandaşlarla bir araya geliyor. 7’den 70’e toplumun her kesimiyle kurduğu samimi diyalog ile dikkat çeken Başkan Köse, gönüllere dokunuyor.
Mesaisinin büyük bölümünü halkın arasında geçiren Başkan Köse, gönül belediyeciliği anlayışıyla yaptığı çalışmalar ve hayata geçirdiği projeler, 2022’de de vatandaşın gönlünde yer edindi.

HERKESE KAPISI AÇIK

“Talebi, derdi ve projesi olan tüm vatandaşlarımıza kapımız açık” diyen Belediye Başkanı Köse çözüm odaklı olduklarını ve gönül almak, gönül yapmak ve gönüllere dokunmayı ilke edindiklerini vurguladı.
Başkan Köse, Yozgat’a yönelik tüm çalışmaları istişare içerisinde gerçekleştirdiklerini belirterek, vatandaşların sorunlarını kayıt altına alarak çözülmesi için yeni bir dönem başlattı. Sıkılmadık bir el, talebi dinlenmedik tek bir vatandaş kalmayacak anlayışı ile "Gönül Buluşmaları'nı" başlatan Başkan Köse, Yozgat’ı karış karış, sokak sokak gezmeye devam edeceklerini aktardı.

GÖNÜLLERİ KAZANDI

Esnaflarla ile bir araya gelerek istişarelerde bulunan Köse, esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek dert ve taleplerini dinliyor. Samimi diyaloglar kurarak, gönül belediyeciliğinin gereklerini yerine getiren Köse, gönüllere dokunan çalışmalar yapacaklarını kaydetti.

Rutin belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sosyal belediyecilikle de adından söz ettiren Başkan Köse, gönüller kazanıyor. Başkan Köse, vatandaş odaklı hizmet ve gönül belediyeciliğinin çıkış noktaları olduğunu belirterek, “Gönüllere dokunmak ve o gönüllerin dualarına girmek tek gayemizdir” ifadelerini kullandı.

MOTİVASYONU YÜKSEK

Başkan Köse, Yozgat’ta yaşayan herkese hizmet götürme gayretiyle çalıştıklarını belirterek, “Hemşerilerimizin teveccühüyle göreve geldiğimiz günden bugüne, meclis üyelerimiz ve tüm personelimizle birlikte gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Her mahalleye dokunacak ölçeklerde projeler hazırladık ve bunları hayata geçireceğiz. Hamdolsun Yozgat’ın bugün gelmiş olduğu nokta bizleri ziyadesiyle mutlu ederken, yapacak daha çok işimiz var düşüncesiyle de motivasyon artıyor” dedi.

Yozgat Hakimiyet