Başkan Celal Köse açıkladı! Yozgat Spor Vadisi’yle ilgili yeni gelişme

Başkan Celal Köse açıkladı! Yozgat Spor Vadisi’yle ilgili yeni gelişme

2013 yılında Yozgat Valiliği tarafından yapımına başlanan ve daha sonra ödenek yetersizliğiyle durdurulan Yozgat Spor Vadisi, Yozgat Belediyesi’ne devredilmesi birlikte 2022 yılı içerisinde bütün etaplarının tamamlanması bekleniyor.

A+A-

2013 yılında Yozgat Valiliği tarafından yapımına başlanan ve daha sonra ödenek yetersizliğiyle durdurulan Yozgat Spor Vadisi, Yozgat Belediyesi’ne devredilmesi birlikte 2022 yılı içerisinde bütün etaplarının tamamlanması bekleniyor.

Dönemin Yozgat Valisi Abdulkadir Yazıcı başkanlığında, 2013 yılında yapımına başlanan projenin birinci etabı tamamlanmış, Vali Yazıcı’nın merkez valisi olarak görevlendirilmesi ve ödenek yetersizliğiyle Yozgat Spor Vadisi’nde çalışmalar durmuştu.

spor-vadi-20162012.jpg

YOZGAT BELEDİYESİ’NE DEVREDİLDİ

Birinci etabının tamamlanmasının ardından uzun bir süre tek bir çivi bile çakılmayan Yozgat Spor Vadisi, geçtiğimiz günlerde Yozgat Valiliği ve Yozgat Belediyesi arasında düzlenen protokol ile devredildi.

2022 YILI İÇERİSİNDE TAMAMLANMASI PLANLANIYOR

Yozgat Spor Vadisi’nin devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından Yozgat Belediyesi bir taraftan vadide fizibilite çalışmalarını tamamlarken, diğer taraftan da proje için kaynak arayışına başladı.  Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılması planlanan Yozgat Spor Vadisi’nin 2022 yıl içerisinde bütün etaplarının tamamlanması hedefleniyor.

Yozgat Spor Vadisi’nin Yozgat Belediyesi’ne devredilmesinin ardından fizibilite çalışması yaptıklarını söyleyen Belediye Başkanı Celal Köse, göl etrafında yarım kalan etabı eski projelerine sadık kalmak kaydıyla tamamlanacağını açıkladı.

30 MİLYON KAYNAĞA İHTİYAÇ VAR

Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarmak için hazırlıklara başladıklarını ifade eden Yozgat Belediye Başkanı Köse, bu arada Spor Vadisi’nin tamamlanması için 30 milyon civarında bir kaynağa ihtiyaçlarının olduğunu belirtti.

Çevre ve Şehircilik Bakanına gittiklerinde bu konuda kendilerine yardımcı olabileceğinin sözünü aldıklarına vurgu yapan Başkan Köse, ‘’Bu hususta 3 milyon lira hibe kredi ve 7 milyon lira da uzun vadeli, faizi çok düşük bir kredi verebileceklerini ifade ettiler. Yani 10 milyon liralık bir kaynak buradan sağladık. Daha sonra Gençlik ve Spor Bakanlığımıza müracaat ettiğimizde o da 5 milyon lira para hibeden bahsetti onu verecek. İlaveten Spor Bakanlığı Nohutlu tepesinin kuzey tarafından gölede doğru inen bir sırt var o sırta da kayak pisti yapılması için 3 milyon lirada hibe verecek. Yani şu an toplamda 18 milyon lira gibi bir harcayacağımız kaynak oluşturduk. Nasip olursa biz bir işe başlayalım başlamak bitirmek demektir. İşin sonuna doğru da inşallah bir kaynak buluruz. Çünkü Cumhurbaşkanı yardımcımız Fuat Oktay, Cemil Çiçek, Bekir Bozdağ, Yusuf Başer ve önceki dönem milletvekillerimiz çok destek veriyor bu hususta. Onların vereceği desteklerle gelecek yılın sonuna orayı hizmete açmayı düşünüyoruz. Bu senenin sonunda ihaleyi yapacağız bahara da başlayacağız.‘’ diye sözlerini tamamladı.

 

İlgili Haberler